Hlavní navigace

iPhone 4 oficiálně včetně videohovorů přes WiFi

8. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Apple včera večer našeho času představil nový iPhone 4. Název iPhone HD tak zůstává jen na úrovni spekulací, byť nahrávání a úprava videa ve vysokém rozlišení (720p při 30 FPS) je jednou z novinek čtvrté generace jablečného mobilu. K dispozici bude také aplikace iMovie přímo pro iPhone. Nový iPhone 4 přichází s displejem, který má být výrazně kvalitnější než u dřívějších verzí. Využívá IPS technologii po vzoru tabletu iPad a pracuje v rozlišení 940×640 pixelů při úhlopříčce 3,5 palce. Ve výbavě…

Apple včera večer našeho času představil nový iPhone 4. Název iPhone HD tak zůstává jen na úrovni spekulací, byť nahrávání a úprava videa ve vysokém rozlišení (720p při 30 FPS) je jednou z novinek čtvrté generace jablečného mobilu. K dispozici bude také aplikace iMovie přímo pro iPhone. Nový iPhone 4 přichází s displejem, který má být výrazně kvalitnější než u dřívějších verzí. Využívá IPS technologii po vzoru tabletu iPad a pracuje v rozlišení 940×640 pixelů při úhlopříčce 3,5 palce. Ve výbavě je dále nový pětimegapixelový fotoaparát s LED bleskem.

Přední kamera má sloužit nejen pro běžné videohovory v rámci 3G sítí. Apple totiž přichází s vlastní službou FaceTime pro videokomunikaci mezi dvěma iPhony přes WiFi. Když už je řeč o WiFi, tak nový iPhone 4 podporuje i standard 802.11n. Mezi novinky se počítá v minulosti tolik rozebíraná podpora pro multitasking. K dispozici bude aplikace iBooks s podporou synchronizace záložek mezi iPadem a iPhonem. Evolučním procesem prošel i design a konstrukce telefonu. (Apple.com)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).