Hlavní navigace

iPhone OS 4.0 a multitasking: jenom pro novější zařízení

9. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Apple včera představil čtvrtou generaci systému pro jeho notoricky známý iPhone. Výbušným tématem je dlouhodobě multitasking, který je nyní konečně povolen i pro další aplikace. Apple tak vyslyšel volání části uživatelské i vývojářské veřejnosti. Dobrou zprávou je i podpora složek při organizaci nainstalovaných aplikací v telefonu. Vylepšení se dočkal i vestavěný e-mailový klient, který nově zjednodušuje obsluhu více e-mailových účtů, umožňuje řadit zprávy do konverzací a konečně zvládne…

Apple včera představil čtvrtou generaci systému pro jeho notoricky známý iPhone. Výbušným tématem je dlouhodobě multitasking, který je nyní konečně povolen i pro další aplikace. Apple tak vyslyšel volání části uživatelské i vývojářské veřejnosti. Dobrou zprávou je i podpora složek při organizaci nainstalovaných aplikací v telefonu. Vylepšení se dočkal i vestavěný e-mailový klient, který nově zjednodušuje obsluhu více e-mailových účtů, umožňuje řadit zprávy do konverzací a konečně zvládne otevírat přílohy v aplikacích třetích stran.

Do výbavy byla doplněna také aplikace iBooks pro čtení elektronických knih, ale také pro jejich nakupování a stahování. Nový iPhone OS 4.0 bude k dispozici v létě pro mobily iPhone 3G a iPhone 3GS a také pro druhou a třetí generaci přehrávačů iPad Touch, ovšem iPod Touch v druhé generaci a starší mobil iPhone 3G nebudou podporovat některé funkce včetně multitaskingu. Tablet iPad by se měl nového systému dočkat na podzim. (Apple.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).