Hlavní navigace

Itálie bude mít tři platformy placené zemské digitální TV

20. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
20. 12. 2007

V příštím roce se Italům rozšíří možnost výběru mezi platformami placeného digitálního zemského vysílání. K současným dvěma službám Mediaset Premium a La7Carta Più přibude třetí projekt s názvem Pangea, za kterým stojí Maurizio Giunco, bývalý generální ředitel španělského soukromého vysilatele Antenna 3. Zahájení provozu je plánováno na leden 2008.

Pangea bude narozdíl od svých dvou konkurentů platformou multioperátorovou. Opírat se má o technologii Nagravision, díky které budou moci všichni zájemci z řad vysilatelů zařadit svůj televizní program do nabídky. Pangea si pro příští rok stanovila ambiciózní cíl – chce dosáhnout obratu ve výši 10 až 12 milionů eur.

KL22 hlasovani

První programy budou Italové moci sledovat již v lednu příštího roku. Půjde o výukové programy pro nejrůznější italské firmy a také program věnovaný sportům, se kterými se diváci v televizi tolik nesetkávají. Kódovací karty ke sportovnímu kanálu pro region Val d’Aosta si objednalo již 40 tisíc zájemců. Třetí nabídka s názvem Glamour Plus je programem pro dospělé a zájem je veliký. Doposud si pětidenní přístup za poplatek 20 euro objednalo půl milionu zákazníků.

Zdroj: advanced-television.com