Hlavní navigace

Krejčí je opět předsedou RRTV, místopředsedy Bezouška, Jehlička a Mencl

4. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Možnost pokračovat ve vysílací radě zajistili Krejčímu už na konci dubna poslanci. Ti do RRTV tehdy poslali i bývalou členku Rady ČRo Danu Jaklovou.

Ivanu Krejčímu se podařilo tento týden obhájit ve vysílací radě pozici jejího předsedy. Sama Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o tom informuje v pravidelném zápisu z posledního zasedání. Rada zvolila za svého předsedu pana Bc. Ivana Krejčího a místopředsedy pana Mgr. Martina Bezoušku a pana Mgr. Václava Jehličku, a to s účinností od 2. června 2015. Třetím místopředsedou byl s účinností od 27. července 2015 zvolen pan Ing. arch. Václav Mencl, informoval regulátor. Pro Krejčího jde v krátké době o další úspěch, a to poté, co na konci dubna obhájil možnost pokračovat v RRTV.

MIF22_Early

K TÉMATU: Bývalý šéf Radiožurnálu Konvalina neuspěl, ve vysílací radě zůstává Krejčí

Poslanci tehdy ve stejné době rozhodli i o tom, že ve „velké“ vysílací Radě nově zasednou dosavadní radní Martin Bezouška (ČSSD), bývalá mluvčí ANO Radka Burketová, bývalý poslanec za ODS a expředseda volebního výboru sněmovny Václav Mencl, advokát Daniel Novák (KSČM), komunální lidovecký politik Marek Poledníček, bývalá senátorka za ČSSD Dagmar Zvěřinová a již zmiňovaný Ivan Krejčí, který v minulosti působil jako asistent poslance, známý je však především jako divadelní režisér a umělecký šéf Komorní scény Aréna v Ostravě. Pozici v RRTV naopak neobhájil její dosavadní místopředseda Milan Bouška (ODS).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.