Hlavní navigace

Ivo Brabec sjednotil své regionální multiplexy pod jednu síť

Lukáš Polák

Označení Regionální síť 3 je tak nyní teoreticky dostupné pro jiného zájemce. Její dosavadní vysílače Liberec a Jablonec nad Nisou se staly od 1. ledna součástí Regionální sítě 1.

Doba čtení: 1 minuta

Českobudějovický podnikatel Ivo Brabec se rozhodl sjednotit své zemské regionální multiplexy pod jednu hlavičku. DigiZone.cz to potvrdil sám Brabec. Z databáze Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) už zmizely příděly pro Regionální síť 3, která je tak de facto nyní k dispozici případně jiným zájemcům. Její stávající vysílače se staly součástí Regionální sítě 1. Změna je podle jihočeského podnikatele platná od 1. ledna letošního roku, do databáze ČTÚ však byla zanesena s mírným, několikadenním zpožděním.

IAC19-videobsah

ČTĚTE TAKÉ: Regionální síť 1 expandovala do Karlových Varů, nabízí i Óčko

Ke stávajícím dvanácti kmitočtovým přídělům pro Regionální síť 1 by měly na webu ČTÚ přibýt v blízké době další dva, tedy právě ty, které doposud využívala Regionální síť 3. Jde konkrétně o Liberec a Jablonec nad Nisou. Oba vysílače slouží především pro šíření lokální televize RTM. Posledními dvěma lokalitami, které byly v nedávné době pro Regionální síť 1 spuštěny, se staly Lipno a Karlovy Vary. První z nich používá pro dokrytí svých stanic Česká televize, druhá pak nabízí regionální stanice, kanál TV8 a hudební Óčko.

Našli jste v článku chybu?