Hlavní navigace

Ivo Brabec sjednotil své regionální multiplexy pod jednu síť

14. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Označení Regionální síť 3 je tak nyní teoreticky dostupné pro jiného zájemce. Její dosavadní vysílače Liberec a Jablonec nad Nisou se staly od 1. ledna součástí Regionální sítě 1.

Českobudějovický podnikatel Ivo Brabec se rozhodl sjednotit své zemské regionální multiplexy pod jednu hlavičku. DigiZone.cz to potvrdil sám Brabec. Z databáze Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) už zmizely příděly pro Regionální síť 3, která je tak de facto nyní k dispozici případně jiným zájemcům. Její stávající vysílače se staly součástí Regionální sítě 1. Změna je podle jihočeského podnikatele platná od 1. ledna letošního roku, do databáze ČTÚ však byla zanesena s mírným, několikadenním zpožděním.

Cloud 22 temata

ČTĚTE TAKÉ: Regionální síť 1 expandovala do Karlových Varů, nabízí i Óčko

Ke stávajícím dvanácti kmitočtovým přídělům pro Regionální síť 1 by měly na webu ČTÚ přibýt v blízké době další dva, tedy právě ty, které doposud využívala Regionální síť 3. Jde konkrétně o Liberec a Jablonec nad Nisou. Oba vysílače slouží především pro šíření lokální televize RTM. Posledními dvěma lokalitami, které byly v nedávné době pro Regionální síť 1 spuštěny, se staly Lipno a Karlovy Vary. První z nich používá pro dokrytí svých stanic Česká televize, druhá pak nabízí regionální stanice, kanál TV8 a hudební Óčko.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.