Hlavní navigace

iVysílání České televize už funguje i pro chytré Nokie se Symbianem 3

27. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 1. 2012

Česká televize vytvořila aplikaci svého videoarchivu iVysílání pro chytré mobilní telefony Nokia s operačním systémem Symbian 3. Naplňujeme slib, že aplikaci iVysílání připravíme pro všechny u nás nejrozšířenější mobilní platformy. Po Apple iOS a Google Android nyní přišel na řadu Nokia Symbian 3, uvedla výkonná ředitelka divize Nová média ČT Pavlína Kvapilová.

K TÉMATU: Nové iVysílání od ČT je moderní, graficky čisté a líbivé. Není ale dokonalé

ICTZ23

Na úvodní stránce aplikace nabízí čtyři nejžhavější aktuální pořady ČT. Oblíbený pořad z kteréhokoliv ze čtyř programových okruhů ČT lze hledat snadno podle názvu, případně listovat v seznamech podle žánru, či procházet přehledy dle data vysílání. Každý si také může vytvořit vlastní menu nejoblíbenějších titulů, v němž se mu pak u seriálů a cyklických pořadů po každé televizní premiéře automaticky načítají nové díly a aktuální vydání. Aplikace je zdarma ke stažení na Ovi Store na adrese http://store.o­vi.com/conten­t/245235.

Pro uživatele aplikací ČT na produktech společnosti Apple, tedy iPhonech a iPadech nasadily Kavčí hory funkčnost HTML5 pro komfortní přehrávání videí. Veškeré webové stránky ČT se nyní načítají zcela plnohodnotně včetně videí přímo v internetovém prohlížeči Safari (nebo jakémkoliv jiném podporujícím standard HTML5), upřesnil Štěpán Janda z tiskového odboru ČT. Pro přehrávání videí tak už není nutný Adobe Flash Player.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.