Hlavní navigace

Jak dosáhnout globálního úspěchu - online konference živě z TechStars

3. 7. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Proč vznikl program GAN, který vymysleli zakladatelé světoznámého start-up akcelerátoru TechStars? Jak jej mohou využít české a slovenské start-upy. Nejen na tyto otázky bude prostřednictvím telemostu odpovídat šéf programu Patrick Riley v Praze, Brně, Hradci Králové, Ostravě a Bratislavě.

Technologický akcelerátor a coworkingové centrum Node5 zve všechny zájemce na živý vstup z coloradského Boulderu – domova jednoho z nejlepších startup akcelerátoru na světě – TechStars.

Není náhodou, že ve stejném městě také sídlí speciální program pro akcelerátory s názvem Global Accelerator Network (GAN). Ten totiž před nějakým časem vymysleli zakladatelé TechStars, aby mohli i ostatní akcelerátory na světě nabídnout svým svěřencům kvalitní úroveň kontaktů, mentoringu a služeb. Právě program GAN bude hlavním tématem živého přenosu.

Patrick Riley, šéf programu GAN, se s organizacemi v Česku a na Slovensku živě spojí a prozradí více informací o samotném programu. Proč vznikl, jaká je jeho budoucnost, ale především jaké výhody GAN mohou využít české a slovenské start-upy.

Hlavní přenos se uskuteční z Node5 na Pražském Smíchově, ve čtvrtek 12.7.2012 - start přenosu přesně v 18:00.  Na setkání dorazí mimo jiné startupy z pražských vysokých škol, Inovacentra, inkubátoru TIC ČKD Praha a dalších. Kromě Prahy se na přímý přenos mohou těšit i startupisté z dalších měst v České republice a Slovensku. Na 100 procent je zatím potvrzený bratislavský The Spot, brněnský JIC (StarCube), královéhradecký TC HK a ostravský VŠB-TU. Seznam všech míst bude známý ve středu a najdete ho na našem blogu Node5, případně na facebooku a Google+.

Během on-line konference bude dost času na zodpovězení otázek ze všech připojených míst, celá akce by měla být interaktivní a neměla by trvat déle než dvě hodiny.

Po ukončení hovoru s Patrickem, bude také čas na představení účastníků mezi sebou. Node5 představí svůj pilotní program Summer of Startups, který odstartuje již za měsíc a také nový akcelerační program, oba realizované ve spolupráci s Czech ICT Alliance.

Cílem akce je seznámit české a slovenské startupy s možnostmi, které na ně čekají za hranicemi, až jim začnou být tuzemské inkubátory a akcelerátory příliš těsné.

Pokud se na webinář chystáte, přihlašte se prostřednictvím následujícího formuláře: http://bit.ly/gan-webinar

Odkud se vysílá (seznam aktuální k 3. červenci)

Praha – Node5, Radlická 50
Brno - JIC, U Vodárny 2 (StarCube místnost)
Hradec Králové – TC HK, Piletická 486/19
Ostrava – VŠB-TU, Studentská 6202/17
Bratislava – The Spot, Námestie SNP 30

BRAND23 Workshop

Program

18:00 Lukas Hudecek welcome note
18:05 Patrick Riley, Director of the Global Accelerator Network
 – GAN program overview
 – GAN origins and the future ahead
 – GAN benefits for CZ & SK start-up companies: USD 97k
 – Lessons for successful accelerator programmes, what do they need?
18:30 Case study: TechStars participant Verbalizeit to leverage GAN benefits
18:35 Patrick Riley – QA session
18:55 Summer of Startups: Program Overview, How to Apply & deadlines
19:00 Node5 and Czech ICT Alliance Accelerator Program Overview
19:05 Short intro pitch from local hangout participants (3min., pre-scripted)
19:30 QA
19:40 Thank you and Good bye by Lukas Hudecek
Drinks & networking

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).