Hlavní navigace

Jak Kniha Zlín kvůli knížce na Uloz.to postrašila Martinu

15. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kniha Zlín dnes obveselila Twitter zveřejněním, že na Ulož.to našla e-knihu zakoupenou jistou Martinou Urbánkovou. Podle vyjádření, jež nám zaslala Olga Biernátová z Knihy Zlín, byl tweet jen výsledkem pobavení nad tím, že někdo dal knihu sdílet včetně svých osobních údajů. Kniha Zlín nachází své e-knihy na Ulož.to pravidelně, asi tak do pěti případů týdně, ale sdílejí se ovšem i jinde na internetu. Olga Biernátová připouští, že pirátství nikdy nepůjde vymýtit jen jejich mazáním.

Kniha Zlín dnes obveselila Twitter zveřejněním, že na Ulož.to našla e-knihu zakoupenou jistou Martinou Urbánkovou.

Podle vyjádření, jež nám zaslala Olga Biernátová z Knihy Zlín, byl tweet jen výsledkem pobavení nad tím, že někdo dal knihu sdílet včetně svých osobních údajů.

Kniha Zlín nachází své e-knihy na Ulož.to pravidelně, asi tak do pěti případů týdně, ale sdílejí se ovšem i jinde na internetu. Olga Biernátová připouští, že pirátství nikdy nepůjde vymýtit jen jejich mazáním.

KL24

Martině napíše distributor, od kterého si e‑knihu koupila, a upozorní ji. Nicméně žalobu určitě nechystáme. Výstraha stačí, pokud se domluvíme a vyřeší se to,“ sdělila nám Olga Biernátová.

Připouští, že je možné, že e‑knihu nasdílel někdo jiný, komu ji Martina poslala, nebo i to, že jí e‑knihu někdo ukradl, popřípadě že se zaregistroval pod jejím jménem. „Zatím jsme nechali e‑knihu smazat a kontaktujeme Martinu,“ dodává. „Nahrát screenshot na web byl takový spontánní nápad. Zatím jsme o žádných velkých plánech neuvažovali.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).