Hlavní navigace

Ulož.to

Na Ulož.to se povaluje řada rodných čísel, telefonů či zdravotnické dokumentace

Online úložiště souborů Ulož.to není plné pouze warezového obsahu, ale také citlivých informací. Brněnská bezpečnostní společnost SODAT přišla s analýzou 15 tisíc souborů, které jsou na populární službě nahrány, a zjistila, že je mezi nimi řada…

20. 3. 2019 12:18

HN: DILIA uspěla s žalobou na Uloz.to, server má zabránit stahování filmů

Agentura DILIA uspěla v první instanci ve sporu s úložištěm Uloz.to. Soud rozhodl, že Uloz.to musí zabránit tomu, aby uživatelé z jeho stránek mohli stahovat šestici konkrétních filmů. Informují o tom Hospodářské noviny. Má jít pro začátek…

Lesk a bída streamovacích služeb. Znamená Netflix opravdu audiovizuální revoluci?

Internet a nové technologie mění svět kolem nás stále rychleji. Některé změny stačíme sotva sledovat, jiné zase dlouho vyhlížíme a ony ne a ne přijít.

Doba čtení: 24 minut

Další krok k „legitimizaci“ Ulož.to: zbavilo se porna a chce do NetMonitoru

Úložiště se zbavilo dalšího obsahu, který mu působí problémy. Sice jen formálně, přesto může jít o krok, který překreslí oficiální mapu českého internetu.

Doba čtení: 2 minuty

Je stahování pirátského obsahu z webu legální?

Soudní dvůr Evropské unie řekl, že pořizování soukromých rozmnoženin z neoprávněného zdroje by mělo být zakázáno. V Česku se na soudní verdikt v konkrétním případě zatím čeká.

Doba čtení: 6 minut

Co přinesl první rok konkurence v českém peeringu?

Po roce fungování získal Peering.cz podle Zdeňka Cendry přibližně čtvrtinu trhu. Je to méně než si jeho zakladatel loni stanovil. Trh prý není tak pružný, jak doufal.

Doba čtení: 4 minuty

Smlouvy? Nabídky? Životopisy? Tohle všechno najdete volně na Ulož.to

Volně dostupné úložiště typu Ulož.to by nemělo sloužit pro ukládání důvěrných či osobních dokumentů. Přesto jich tam najdete velké množství.

Doba čtení: 1 minuta

Na Ulož.to se chystá další žaloba, tentokrát od knižních nakladatelů

Žalobu proti nekalosoutěžnímu jednání připravuje několik firem v čele s nakladatelstvím odborné literatury Leges.

Doba čtení: 1 minuta

Dilia žene Ulož.to k soudu, chce přístup do databáze souborů

Občanské sdružení, které zastupuje držitele autorských práv, usiluje o to, aby provozovatelé úložiště aktivně mazali neoprávněně zveřejněná díla.

Doba čtení: 6 minut

Zkrocené Uloz.to má nástupce v Datator.cz a historie se opakuje

Když vám do mailu dorazí zpráva s předmětem „Vlk z Wall Street – a další žhavé filmové novinky ke stažení“, je předem jasné, že tady nebude něco v pořádku.

Doba čtení: 6 minut

Uloz.to se s vydavateli nedohodlo, jeho spolumajitel začal hudbu prodávat sám

Nová služba Vivala je zřejmě důsledkem neúspěšných jednání Uloz.to s hudebními vydavateli. Lidé kolem Uloz.to teď pracují také na projektu na prodej filmů.

Doba čtení: 6 minut

NIX.CZ má novou konkurenci, majitel SuperHostingu spustil peeringové centrum

S myšlenkou vybudovat komerční peeringové centrum si Zdeněk Cendra pohrává už několik let. Jeho postupy ale s sebou nesou některé kontroverze. Má Peering.cz šanci uspět?

Doba čtení: 9 minut

Žaloba proti Ulož.to môže byť premárnená šanca

Pre predpotopné Ulož.to plné malwaru sa slovenský alebo český divák nedočká skutočne inovatívnych a cenovo dostupných služieb, ktoré platia aj umelcov. Zmení sa tento stav?

Doba čtení: 6 minut

Jiří Srstka (Dilia): Uložto.cz nám jednostranně vypovědělo smlouvu

Ředitel Dilie vysvětluje, proč agentura vyvolala arbitrážní řízení o doménu xtrance.info. A jak skončila spolupráce s úložištěm Uložto.cz. Doplněno o vyjádření Uložto.cz.

Doba čtení: 11 minut

Jak Kniha Zlín kvůli knížce na Uloz.to postrašila Martinu

Kniha Zlín dnes obveselila Twitter zveřejněním, že na Ulož.to našla e-knihu zakoupenou jistou Martinou Urbánkovou. Podle vyjádření, jež nám zaslala Olga Biernátová z Knihy Zlín, byl tweet jen výsledkem pobavení nad tím, že někdo dal knihu sdílet včetně svých osobních údajů. Kniha Zlín nachází své e-knihy na Ulož.to pravidelně, asi tak do pěti případů týdně, ale sdílejí se ovšem i jinde na internetu. Olga Biernátová připouští, že pirátství nikdy nepůjde vymýtit jen jejich mazáním.

Doba čtení: 1 minuta