Hlavní navigace

Jak omezit rizikovost duplikovaných klíčů?

6. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Next
Každý potřebuje čas od času půjčit klíče od bytu či domu řemeslníkům či třeba sousedům. Co když si ale někdo nechá k vašemu klíči udělat náhradní?

Záruku, že člověk, jemuž jste předali klíče, nezneužije vaši důvěru nemáte nikdy. Riziko neoprávněné výroby duplikovaného klíče, který se následně může dostat do rukou zlodějů, lze ale účinně omezit.


Autor: Next

Vložka 3KS plus.

Pozor si dávejte především na obyčejné klíče, s nimiž se zachází bez jakýchkoli pravidel. Kdokoli si tak může nechat v zámečnictví vyrobit kopii. Jestliže pak někdo s takovýmto klíčem vyloupí váš byt, můžete, a nejspíše i budete mít potíže s pojišťovnou, která se bude zdráhat vyplatit plnění. Pro ni to totiž znamená, že zloděj nemusel překonávat žádnou překážku. Minimálně ke vchodovým dveřím proto vždy kupujte kvalitní vložky s patentovou ochranou, kde je k duplikování zapotřebí ještě předložit bezpečnostní kartu.

KL22 hlasovani

„U nejkvalitnějších druhů vložek vám dokonce výrobce sdělí kdy, komu a kolik klíčů bylo vyrobeno,“ říká odborník na zabezpečení domů Ivan Pavlíček ze společnosti Next. A druhým dechem také varuje před vložkami od tzv. podomních prodejců. 

„Ty jsou velice často předražené a nekvalitní a navíc takovouto koupí výrazně zvyšujete riziko vloupání.“ 

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.