Hlavní navigace

Jak si poradily komerční televize s digitalizací? Každá po svém

15. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
15. 12. 2008

Plnoformátovou Novu i zpravodajskou televizi Z1 včera spojilo alespoň na chvíli jediné téma – digitalizace. Obě totiž informovaly ve svém zpravodajství o tom, jak se rozšiřuje DVB-T, a to ať už nabídka, tak i pokrytí. Zatímco Nova náležitě zviditelnila v Televizních novinách vstup svého kanálu Nova Cinema do multiplexu 2 Českých Radiokomunikací, Z1 informovala o zvýšení penetrace signálu sítě 3, a to především na Ústecku a Plzeňsku.

UXD

Česká komerční jednička samozřejmě ve svém příspěvku nešetřila chválou. Příspěvek začínal u tradiční „novácké“ rodiny, která se sešla u televizní obrazovky, aby sledovala svůj oblíbený seriál. Reportér Pavel Šuba nezapomněl její členy vyzkoušet, zdali mají naladěnou Novu Cinemu, měli. V reportáži pak promluvil ještě technický ředitel Ivo Ferkl a mluvčí televize Michaela Fričová. Problematiku digitalizace na Z1 osvětlil šéf jejího zpravodajství Hanuš Hanslík.

PŘÍSPĚVKY O DIGITALIZACI:
Archiv Televizních novin ze 14.12.2008 (začátek v čase 13:10)
Souhrnný příspěvek o digitalizaci na zpravodajské televizi Z1
Rozhovor o změnách se šéfem zpravodajství Z1 Hanušem Hanslíkem

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.