Hlavní navigace

Jak vypadá HbbTV na KinoSvět? Začíná fungovat

13. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ GALERIE – Včera jsme vyzkoušeli aplikaci na dvou televizorech v obou pozemních DVB-T sítích a ještě nepracovala. Problémy se ale řeší dost rychle.

Na počátku týdne spuštěný zkušební provoz aplikace pro hybridní TV vysílání na kanálu KinoSvět postupně nabíhá a dostává se na stále více a více zařízení.

V mém případě ve středu a ve čtvrtek aplikace nepracovala ani na zcela novém televizoru Philips 55PUS6501 (2016) s operačním systémem Android TV, ani na plazmovém Panasonic TX-P42GT60 z roku 2014. Ledy se však po spojení s televizní stanicí Kinosvět a společností Prague Digital TV (PDTV) rychle pohnuly a dnes už aplikace na televizoru Philips fungovala, což je vidět i z galerie. Nepracovala však ještě stoprocentně a typicky chybělo, resp. nefungovalo, tlačítko pro vyskočení z aplikace zpět do televizního vysílání.

ČTĚTE TAKÉ: KinoSvět spouští zkušební provoz vlastní aplikace HbbTV

Pokud jde o Panasonic TX-P42GT60, dnes kolem jedné hodiny odpolední se aplikaci vůbec nezobrazovalo červené tlačítko pro přístup. Parametry se prý ale ještě upravují a řeší se i satelitní služba Skylink a některé set-top boxy. Od toho ostatně testovací provoz je. Další poznatky z krátkého zkoušení jsem popsal do galerie.

Cloud23

Volně šířená televize KinoSvět spustila zkušební provoz HbbTV ve spolupráci s firmou Grand IT v pondělí 9. května a momentálně ho najdete na satelitní platformě Skylink, v Regionální síti 7 společnosti Progress Digital a Regionální síti 4 Prague Digital TV (PDTV), což je provozovatel DVB-T multiplexu v Praze a Středních Čechách.

Samotné KinoSvět s podporou HbbTV naladíte v rámci DVB-T v regionální síti PDTV na kanálu 46 (674 MHz) a v síti Progress Digital na kanálu 37 (602 MHz).

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).