Hlavní navigace

Jaká rozšíření pro Firefox jsou momentálně v kurzu?

18. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Server Mozilla Add-ons zveřejnil přehled momentálně nejžádanějších rozšíření pro webový prohlížeč Firefox. V počtu stažení je na tom letos zatím nejlépe rozšíření FlashGot umožňující pohodlné stahování souborů z Internetu. Na druhém místě je doplněk NoScript pro správu klientského skriptování, který řada uživatelů používá pro zvýšení bezpečnosti surfování nebo anonymnější procházení webu. Bronzová medaile doposud patří notoricky známému rozšíření AdBlock Plus pro blokování reklamy. Na čtvrté…

Server Mozilla Add-ons zveřejnil přehled momentálně nejžádanějších rozšíření pro webový prohlížeč Firefox. V počtu stažení je na tom letos zatím nejlépe rozšíření FlashGot umožňující pohodlné stahování souborů z Internetu. Na druhém místě je doplněk NoScript pro správu klientského skriptování, který řada uživatelů používá pro zvýšení bezpečnosti surfování nebo anonymnější procházení webu. Bronzová medaile doposud patří notoricky známému rozšíření AdBlock Plus pro blokování reklamy. Na čtvrté příčce se momentálně drží DownThemAll!, tedy další rozšíření pro pohodlnější stahování souborů. Na pátém místě je doplněk IETab umožňující v rozhraní Firefoxu otevírat stránky prostřednictvím jádra Internet Exploreru.

Za pozornost také stojí žebříček rozšíření s zatím největší uživatelskou základnou resp. největším počtem aktivních uživatelů. Zde první pětice vypadá poněkud jinak. Na prvním a druhém místě jsou již zmiňovaná rozšíření AdBlock Plus a IETab. Třetí příčku obsadil doplněk Video DownloadHelper sloužící ke stahování videí ze serverů pro jeho sdílení. Bramborová medaile momentálně zbývá na rozšíření Download Statusbar vylepšující stahování souborů. FlashGot je tentokrát až pátý. (flightar.com via JasnaPaka Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.