Hlavní navigace

Jakýpak hacker

2. 8. 2004
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jiří Hlavenka už se začíná inspirovat i u českých zdrojů. Poté, kdy česká média (např. DigiWeb) shodně jako o hackerovi hovořila o duševně nemocném Brňanovi, který zneužil seznam čísel kreditních karet k nákupům po Internetu, vyšlo na českých blozích několik spotů, v nichž autoři nevěřícně kroutili hlavou (Holasí net, Hlava, aKBlog a další). Na Hlavenkově pohledu je mi sympatický závěr, který si dovolím bez skrupulí citovat: V reportážích se tentokrát přímo neříkalo výslovně »a vidíte, jak je…

Jiří Hlavenka už se začíná inspirovat i u českých zdrojů. Poté, kdy česká média (např. DigiWeb) shodně jako o hackerovi hovořila o duševně nemocném Brňanovi, který zneužil seznam čísel kreditních karet k nákupům po Internetu, vyšlo na českých blozích několik spotů, v nichž autoři nevěřícně kroutili hlavou (Holasí net, Hlava, aKBlog a další). Na Hlavenkově pohledu je mi sympatický závěr, který si dovolím bez skrupulí citovat: V reportážích se tentokrát přímo neříkalo výslovně »a vidíte, jak je nakupování na internetu nebezpečné«. Bohužel to z toho čišelo nevyslovené – a přitom o číslo kreditní karty lze přijít deseti různými způsoby (…). A už vůbec jsme se nedozvěděli, jak se proti tomu bránit: třeba že stačí mít kartu pro internetové nákupy zamčenou (…), platit přes bezpečnou bránu, používat pouze dobírku nebo kterýkoli z dalších deseti způsobů, z nichž každý znamená pro vaše peníze větší bezpečí než kousek plastiku v peněžence.

Autor článku

Autor se zabývá výkonovým marketingem na internetu. Pracoval pro Advertures, Dobrý web a Outrider. Martin byl dříve redaktorem Lupy a dalších periodik o IT.