Hlavní navigace

Jan Hřebejk začal pro Českou televizi natáčet kriminálku Místo zločinu Plzeň

9. 4. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ GALERIE – Kavčí hory chtějí navázat na úspěšnou sérii Případ pro exorcistu a chystají se postupně natočit kriminální případy navázané na vybraná krajská města.

Úspěch kriminální minisérie Případ pro exorcistu, který se odehrával v Olomouci a okolí, chce Česká televize zopakovat v další regionálně zaměřené kriminálce. V Plzni pro ni začal režisér Jan Hřebejk natáčet seriál Místo zločinu Plzeň. V hlavních rolích se objeví herci Martin Stránský, Jan ZadražilLukáš Vaculík. Místo zločinu Plzeň má ambici stát se seriálem krimipříběhů, které jsou sjednoceny prostředím, tedy městy i krajem, kde se odehrávají, přiblížil kreativní producent ČT Jan Štern, v jehož tvůrčí producentské skupině seriál vzniká.

K TÉMATU: Česká televize si registruje ochranné známky Místo zločinu a Kriminální služba

Jedním z nejdůležitějších faktorů je pro nás česká detektivní tradice, pro níž je typická drobnokresba charakterů a specifický druh humoru, dodává Štern. V seriálu pracujeme převážně s obyčejnými lidskými příběhy, přičemž nechceme řešit spiknutí politiky a organizovaného zločinu bez konkrétních konců, vysvětluje producent Martin Froyda a dodává: Osobní linky našich hlavních hrdinů se prolínají celým seriálem. Důležitým motivem je pro nás také přiblížení atmosféry dané lokality. V případě Plzně tak necháme diváka nahlédnout do zajímavých lokalit města, ale i celého kraje.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Další novinka ČT odstartovala úspěšně, Případ pro exorcistu se blížil k 1,5 milionu diváků

Kromě výše zmíněných herců, kteří se zhostí rolí vyšetřovatelů, si v seriálu zahrají i Vladimír Kratina, Berenika Kohoutová, Vladimír Polívka, Bára Kodetová či Jitka Čvančarová. Tým vyšetřovatelů bude v jednotlivých epizodách pátrat po sériovém vrahovi, zmizelých studentkách či vrahovi zámožného podnikatele. Seriál by měl být dotočen v květnu letošního roku, nasazení do vysílání lze předpokládat během příštího roku. Režisér Jan Hřebejk pro ČT natočil už zmíněný Případ pro exorcistu a Kavčí hory s ním počítají i pro další seriály. V minulosti si registrovaly celou sérii ochranných známek, např. Místo Zločinu Ostrava a Místo Zločinu – Kriminální služba Ostrava.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.