Hlavní navigace

Pokorný končí jako zpravodaj ve Francii. Rozhlas pozici ruší

21. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

21. 10. 2010

DOPLNĚNO O VYJÁDŘENÍ J. POKORNÉHO Český rozhlas zruší k 1. lednu příštího roku post zpravodaje ve Francii. Znamená to, že z něj bude stažen Jan Pokorný, který dříve působil jako moderátor Ranního Radiožurnálu. Informoval o tom ekonomický deník E15. Někdy před měsícem jsem požádal o uvolnění z postu zpravodaje z rodinných důvodů. Vracím se do Prahy, uvedl pro DigiZone.cz Pokorný.

Content First 2022_tip temata

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas oblékl svůj web do nového vizuálu

Rada dostala tuto informaci. Protože rozhodování o postech zahraničních zpravodajů je čistě v kompetenci managementu Českého rozhlasu, rada k tomu zřejmě nebude přijímat žádné usnesení, uvedla pro deník předsedkyně Rady ČRo Dana Jaklová. Zpravodajství z Francie by však nemělo být od roku 2011 ve vysílání Rozhlasu opomenuto. Má ho pokrývat externista. Z Paříže by měl být slyšet opět Jan Šmíd. Pokorný z ČRo neodchází. O jeho dalším působení ve veřejnoprávním médiu se rozhodne po jeho návratu. V této věci už by mohlo být jasno příští týden.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.