Hlavní navigace

Jan Tuna zástupcem šéfredaktora zpravodajství Primy

4. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 12. 2007

Pavla Zunu bude ve vedení redakce zpravodajství na Primě zastupovat Jan Tuna. Rozhodnutí padlo dnes a serveru DigiZone.cz ho potvrdil zdroj přímo z televize. Ano, je to pravda, reagoval mluvčí Primy Ladislav Pavlík. Původní zástupce šéfredaktora Ondřej Kopa ale zůstává, do budoucna budou dva zástupci, dodal.

ICTZ23

Tuna se od prosince vzdal moderování diskusního pořadu Press klub na rádiu Frekvence 1, aby se mohl plně věnovat práci ve zpravodajství Primy. Pro Primu Tuna pracoval už od začátku letošního roku, nejprve jako externí redaktor pořadu Top 10, od září jako externí reportér zpravodajství. Členem redakce se stal týden poté, co vedení Primy koncem srpna odvolala dlouholetého šéfredaktora zpravodajství Jiřího Závozdu (nyní šéfredaktora prakticky neexistující redakce publicistiky) a nahradila ho Pavlem Zunou.

Zuna s Tunou úzce spolupracoval už na televizi Nova, kde byl Zuna šéfredaktorem zpravodajství a moderátorem Televizních novin, zatímco Tuna zastával funkci šéfreportéra. Podle Zuny je Tuna nejlepším televizním novinářem v České republice.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.