Hlavní navigace

Jana Bobošíková: Chci být ředitelkou České televize

20. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 2. 2008

Europoslankyně a neúspěšná kandidátka KSČM na prezidenta Jana Bobošíková se dnes na Frekvenci 1 vyznala ze svých plánů po případném konci politické kariéry. Čím by chtěla být? Ředitelku České televize (ČT). To je sen, který se opravdu nerozplynul, řekla Bobošíková v pořadu Pressklub.

Jana Bobošíková působila v ČT naposledy na přelomu let 2000 a 2001 v období tzv. televizní krize. Tehdy dělala generálnímu řediteli Jiřímu Hodačovi ředitelku zpravodajství a jeho jméno vzpomněla i v krátkém projevu před poslanci a senátory, ve kterém oznámila své odstoupení z prezidentského klání. Na Kavčích horách pracovala současná europoslankyně ale už v letech 1988 až 1992 a po dvouletém intermezzu v Hospodářských novinách se sem vrátila v roce 1994. Moderovala tu např. publicistický pořad „21“.

KL22 hlasovani

V rozhlase Bobošíková odmítla říci, co by jako šéfka Kavčích hor udělala jako první. Já nemám v tuto chvíli k dispozici materiály o tom, jak ČT vypadá zevnitř, jak vypadá její hospodaření. To je otázka, na kterou nemohu takto ukvapeně a jednou větou od mikrofonu bez znalosti a v podstatě určitého auditu, který bych si udělala, odpovědět, uvedla.

Bobošíková by ale zatím chtěla zůstat v politice. Příští rok hodlá obhajovat místo v Evropském parlamentu. Tam byla spolu s Vladimírem Železným, bývalým ředitelem televize Nova, zvolena za hnutí Nezávislí. Pokud by si Jana Bobošíková chtěla splnit svůj „televizní sen“, bude mít příležitost už v příštím roce, kdy současnému šéfovi Kavčích hor Jiřímu Janečkovi končí jeho šestileté funkční období.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.