Hlavní navigace

Janeček vítá Dvořáka v čele ČT. Nový ředitel prý ale netuší, do čeho jde

23. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 9. 2011

Volba Petra Dvořáka za nového generálního ředitele České televize byla správná. Myslí si to Dvořákův předchůdce Jiří Janeček, který na stejnou funkci rezignoval k 31. srpnu letošního roku, po osmi letech vedení ČT. Podle mého názoru radní zvolili dobře. Petr Dvořák je bezesporu nejzkušenější manažer ze všech, kteří se do konkursu přihlásili, řekl Janeček zpravodajskému serveru Týden.cz.

K TÉMATU: Novým ředitelem České televize zvolen Petr Dvořák, nastoupí 1. října

Dvořák prý ale podle Janečka tak úplně netuší, do čeho jde. Srovnávat vedení televize Nova, kterou Dvořák řídil v letech 2003 až 2010 (další necelý rok pak působil jako viceprezident skupiny CME, které Nova patří), prý nelze. Řídit veřejnoprávní televizi je trochu něco jiného. Jejím úkolem není jen generovat zisk. Pan Dvořák možná brzy narazí na řadu problémů, o kterých v této chvíli nemá ani tušení, naznačil bývalý šéf ČT. Už nyní na Kavčích horách eskalují spory mezi členy současného managementu, do nichž vstupují i obory či moderátor Václav Moravec.

BRAND

FOTOGALERIE: Jak se volil nový generální ředitel České televize

Jeho prvním úkolem bude dokončit restrukturalizaci a dořešit financování ČT. Bez restrukturalizace to nepůjde. Kdyby mi to umožnilo zdraví, dokončil bych ji sám, ale věřím, že Petr Dvořák to dokáže, doplnil Janeček. Nový generální ředitel ČT chce restrukturalizaci podrobit auditu, přičemž ne zcela všechny kroky předchozího vedení naplní. Například nejužší vedení ČT chce zúžit na pouhých devět ředitelů (včetně sebe). Nyní jich je víc než deset.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).