Hlavní navigace

Jarní Code Camp uzavírá přihlášky. Tentokrát pro mobilní vývojáře

27. 1. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Loňský Code Camp ověřil zájem i talent tří desítek účastníků. Projekt se teď mění na neziskovou organizaci a plánuje otevřít další kurzy.

Zatímco loňské horké léto patřilo v rámci prvního Code Campu programátorům webových aplikací, letos si vyzkouší prostředí programu začínající mobilní vývojáři. Přihlášky se uzavírají už tento pátek 

„Čekají na ně hned 3 různé tříměsíční večerní kurzy mobilního vývoje – iOS, Android, Ionic/React Native. V kurzu si upevní základní znalosti a získají cenné praktické zkušenosti při práci na reálném mini projektu v malém týmu. Lekce jsou určené vybraným studentům posledních ročníků studia, absolventům a pracujícím,“ vysvětluje manažerka Code Campu Kateřina Hronová s tím, že se kurzy rozjedou během března.

Celá iniciativa je inspirovaná v zahraničí oblíbenými programátorskými akademiemi a bootcampy. Tuzemská variace sází na spojení se silnými partnery jako třeba Miton, Ackee, Skrz.cz, Heureka, Usertechnologies, Bonami nebo Twisto. 

Cloud23

Mladí programátoři pak mají možnost nastoupit rovnou do pracovního procesu. To dává firmám nové možnosti náboru, zvlášť v současné době, kdy je vývojářů nedostatek. Z letního soustředění tak třeba přešlo rovnou do partnerských firem 21 certifikovaných absolventů. 

“Z Code Campu máme dva programátory. Jednoho na plný a druhého na částečný úvazek. Jsou sice ještě ve zkušební době, ale už teď to vypadá, že jsou dobří a zapadli do týmu,” komentuje výsledek prvního ročníku Code Campu ředitel Bonami Václav Štrupl

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).