Hlavní navigace

Jarní Code Camp uzavírá přihlášky. Tentokrát pro mobilní vývojáře

27. 1. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Loňský Code Camp ověřil zájem i talent tří desítek účastníků. Projekt se teď mění na neziskovou organizaci a plánuje otevřít další kurzy.

Zatímco loňské horké léto patřilo v rámci prvního Code Campu programátorům webových aplikací, letos si vyzkouší prostředí programu začínající mobilní vývojáři. Přihlášky se uzavírají už tento pátek 

„Čekají na ně hned 3 různé tříměsíční večerní kurzy mobilního vývoje – iOS, Android, Ionic/React Native. V kurzu si upevní základní znalosti a získají cenné praktické zkušenosti při práci na reálném mini projektu v malém týmu. Lekce jsou určené vybraným studentům posledních ročníků studia, absolventům a pracujícím,“ vysvětluje manažerka Code Campu Kateřina Hronová s tím, že se kurzy rozjedou během března.

Celá iniciativa je inspirovaná v zahraničí oblíbenými programátorskými akademiemi a bootcampy. Tuzemská variace sází na spojení se silnými partnery jako třeba Miton, Ackee, Skrz.cz, Heureka, Usertechnologies, Bonami nebo Twisto. 

ICTZ_2022_EARLY

Mladí programátoři pak mají možnost nastoupit rovnou do pracovního procesu. To dává firmám nové možnosti náboru, zvlášť v současné době, kdy je vývojářů nedostatek. Z letního soustředění tak třeba přešlo rovnou do partnerských firem 21 certifikovaných absolventů. 

“Z Code Campu máme dva programátory. Jednoho na plný a druhého na částečný úvazek. Jsou sice ještě ve zkušební době, ale už teď to vypadá, že jsou dobří a zapadli do týmu,” komentuje výsledek prvního ročníku Code Campu ředitel Bonami Václav Štrupl

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.