Hlavní navigace

Jeden z webů FSF blokován software od Microsoftu, samozřejmě nepochybně "omylem"

Daniel Dočekal

Jeden z webů Free Software Foundation (konkrétně donate.fsf.org) je v „Threat Management Gateway“ službě Microsoftu označen jako web s hazardem. V praxi to znamená, že je z „bezpečnostních“ důvodů blokován tam,  kde je TMG používáno. Samotný hlavní web FSF, tedy www.fsf.org, toto problematické označení nemá.

Jeden z webů Free Software Foundation (konkrétně donate.fsf.org) je v „Threat Management Gateway“ službě Microsoftu označen jako web s hazardem. V praxi to znamená, že je z „bezpečnostních“ důvodů blokován tam,  kde je TMG používáno. Samotný hlavní web FSF, tedy www.fsf.org, toto problematické označení nemá.

Zmíněný web slouží k získávání peněz pro projekty prostřednictvím darů. FSF k problému doslova uvádí, že „očekáváme, že Microsoft problém napraví, ale v každém případě silně doporučujeme nepoužívat proprietární síťové bezpečnostní software od Microsoftu“.

Zdroj: Microsoft Blocks FSF Donation Website As a ‚Gambling Site‘ a Dear Microsoft: fsf.org is not a „gambling site“

Našli jste v článku chybu?
25. 6. 2012 16:38
Lol Phirae (neregistrovaný)

Opravdu by byl problém napsat jednoznačný (jeden z webů je blokován) titulek? Ach jo.

25. 6. 2012 17:05
Lol Phirae (neregistrovaný)

Víte, pane typografe, já si zaprvé nehraju na novináře, a zadruhé spatřuji podstatný rozdíl mezi neschopností vyplodit srozumitelnou větu v nadpisu a vyskloňovat slovo a mezi vaší profesionální obsesí otravovat lidi s "pomlčkou", která není na klávesnici. Na tuhle vaši typografickou onanii fakt nemám čas ani náladu.