Hlavní navigace

Jeden z webů FSF blokován software od Microsoftu, samozřejmě nepochybně "omylem"

25. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jeden z webů Free Software Foundation (konkrétně donate.fsf.org) je v „Threat Management Gateway“ službě Microsoftu označen jako web s hazardem. V praxi to znamená, že je z „bezpečnostních“ důvodů blokován tam,  kde je TMG používáno. Samotný hlavní web FSF, tedy www.fsf.org, toto problematické označení nemá.

Jeden z webů Free Software Foundation (konkrétně donate.fsf.org) je v „Threat Management Gateway“ službě Microsoftu označen jako web s hazardem. V praxi to znamená, že je z „bezpečnostních“ důvodů blokován tam,  kde je TMG používáno. Samotný hlavní web FSF, tedy www.fsf.org, toto problematické označení nemá.

Zmíněný web slouží k získávání peněz pro projekty prostřednictvím darů. FSF k problému doslova uvádí, že „očekáváme, že Microsoft problém napraví, ale v každém případě silně doporučujeme nepoužívat proprietární síťové bezpečnostní software od Microsoftu“.

Zdroj: Microsoft Blocks FSF Donation Website As a ‚Gambling Site‘ a Dear Microsoft: fsf.org is not a „gambling site“

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).