Hlavní navigace

Microsoft.com

Microsoft rozšířil Podmínky užívání služeb o sdílení dat napříč službami

Microsoft aktualizoval Podmínky užívání a doplnil je o totéž, co nedávno doplňoval Google. Tedy o možnost „sdílet“ data uživatele napříč všemi „cloudovými“ službami. Stejným způsobem fungují podmínky služeb u Google a jde v obou případech jde o logické změny, nutné k tomu, aby bylo možné volně integrovat různé služby od též společnosti. 

Daniel Dočekal

3. 9. 2012 16:15
Doba čtení: 1 minuta

Jak Microsoft bojuje proti nahotě? Na privátní SkyDrive nesmí ani kreslené ňadro

Na Microsoft SkyDrive nesmíte nahrávat velmi širokou paletu obsahu a nejde zdaleka jen o pornografii či copyrightem chráněná díla. Nevhodný obsah je přitom automaticky vyhledáván a detekován. I svoboda cloud computingu prostě má své meze.

Daniel Dočekal

24. 8. 2012 6:30
Doba čtení: 5 minut

Ve Windows Store není zakázáno použít slovo "Metro" v názvu aplikace

MarkedUP.com přinesl poměrně zásadní informaci, že Microsoft zakázal používat v názvu aplikace slovo Metro. Odvolával se přitom na sekci Naming your app v pravidlech týkajících se aplikací na Windows Store. Všeobecně se předpokládalo, že zákaz použití „Metro“ v názvu aplikace souvisí s koncem užívání tohoto názvu samotným Microsoftem (místo „Metro“ se nyní velmi pravděpodobně bude používat „Modern Style UI“).

Daniel Dočekal

16. 8. 2012 16:26
Doba čtení: 1 minuta

"Metro" se možná změní na "Modern UI Style"

Problémy s použitím názvu „Metro“ pro uživatelského rozhraní  (nejenom) Windows 8 možná dospěly k řešení. Poté co Microsoft zjistil, že nemůže používat název „Metro“, protože se to nelíbí společnosti Metro AG (vlastnící mimo jiné řetězec obchodů Makro), musel od používání tohoto názvu upustit. Hledání náhradního názvu je možná u konce, zahraniční média z výskytu „Modern UI Style“ v článcích na MSDN usuzují na to, že právě toto poněkud krkolomné označení by se mohlo stát používanou náhradou. Na…

Daniel Dočekal

12. 8. 2012 13:34
Doba čtení: 1 minuta

Twitter nabízí propojení s Outlook.com

Jak už jsme vás informovali včera, Microsoft se chystá nahradit e-mailovou službu Hotmail novou službou Outlook.com. Twitter včera oficiálně oznámil podporu nové služby s tím, že uživatelé si mohou propojit e-mailový účet s tím na Twitteru a sledovat tweety lidí, které mají v e-mailových kontaktech přímo v e-mailové schránce.

Martin Vyleťal

1. 8. 2012 7:37
Doba čtení: 1 minuta

Microsoft má nový e-mail. Outlook.com časem nahradí stárnoucí Hotmail

AllThingsD v Microsoft Tries, Tries Again to Take on Gmail, This Time With Outlook.com přináší informace o důvodu vzniku www.outlook.com, nové podobě webového rozhraní k e-mailu od Microsoftu. Podle Briana Halla z Microsoftu došlo k rozhodnutí, že Hotmail nepodstoupí další změnu vzhledu, místo toho byla vytvořena zcela nová služba.

Daniel Dočekal

31. 7. 2012 18:39
Doba čtení: do minuty

"Velké kozy" v kódu Microsoftu vyvolávají bouřlivou odezvu, budou odstraněny

Hexadecimální řetězec 0×B16B00B5 objevený v kódu Microsoftu se dostal až do zpravodajství pro širokou veřejnost. BBC v Microsoft fixes ‚big boobs‘ coding gaffe uvádí, že Microsoft připravil opravu, která problematický řetezěc nahradí jiným. Na zvláštní řetězec upozornil Paolo Bonzini ve zprávě 0×B16B00B5? Really? (was Re: Move hyperv out of the drivers/staging/ directory)

Daniel Dočekal

22. 7. 2012 8:54
Doba čtení: 1 minuta

Končí spolupráce mezi NBC a Microsoftem a tím i MSNBC.com

Dlouholetá spolupráce na www.msnbc.com mezi NBC a Microsoftem je u konce. „Vyplaceným“ ze společného podniku je Microsoft, který získá 300 milionů dolarů (viz Microsoft and NBC Complete Web Divorce) a z MSNBC.com se stalo www.NBCNews.com. NBC tak bude mít plnou kontrolu na webem i obsahem, nicméně součástí dohody o ukončení spolupráce je i to, že Microsoft bude pokračovat ve zviditelňování nového webu prostřednictvím MSN (ale už nikoliv exkluzivně)

Daniel Dočekal

16. 7. 2012 15:03
Doba čtení: 1 minuta

Microsoft koupil Yammer, Pozdě, ale přece.

V polovině června vyšlo najevo, že Microsoft chce koupit Yammer a hovořilo se o ceně přes jednu miliardu dolarů. Připomeňme, že Yammer je služba nabízející sociální síť pro podnikání, vznikla v roce 2008 a podle vlastních údajů je používána dvěma sty tisíci firem. Případná koupě Microsoftem by dávala teoreticky smysl z důvodu posílení (někteří říkají „záchrany“) pozice a možností Microsoft SharePoint. V pondělí Microsoft koupi Yammeru potvrdil, cena je 1.2 miliardy dolarů.  

Daniel Dočekal

26. 6. 2012 8:06
Doba čtení: 1 minuta

Jeden z webů FSF blokován software od Microsoftu, samozřejmě nepochybně "omylem"

Jeden z webů Free Software Foundation (konkrétně donate.fsf.org) je v „Threat Management Gateway“ službě Microsoftu označen jako web s hazardem. V praxi to znamená, že je z „bezpečnostních“ důvodů blokován tam,  kde je TMG používáno. Samotný hlavní web FSF, tedy www.fsf.org, toto problematické označení nemá.

Daniel Dočekal

25. 6. 2012 16:00
Doba čtení: 1 minuta