Hlavní navigace

Ve Windows Store není zakázáno použít slovo "Metro" v názvu aplikace

Daniel Dočekal

MarkedUP.com přinesl poměrně zásadní informaci, že Microsoft zakázal používat v názvu aplikace slovo Metro. Odvolával se přitom na sekci Naming your app v pravidlech týkajících se aplikací na Windows Store. Všeobecně se předpokládalo, že zákaz použití „Metro“ v názvu aplikace souvisí s koncem užívání tohoto názvu samotným Microsoftem (místo „Metro“ se nyní velmi pravděpodobně bude používat „Modern Style UI“).

Doba čtení: 1 minuta

MarkedUP.com přinesl poměrně zásadní informaci, že Microsoft zakázal používat v názvu aplikace slovo Metro. Odvolával se přitom na sekci Naming your app v pravidlech týkajících se aplikací na Windows Store. Všeobecně se předpokládalo, že zákaz použití „Metro“ v názvu aplikace souvisí s koncem užívání tohoto názvu samotným Microsoftem (místo „Metro“ se nyní velmi pravděpodobně bude používat „Modern Style UI“).

Ve skutečnosti ale zákaz použití „Metro“ v názvu aplikace byl v pravidlech pro Windows Store přítomen od samého počátku. Aktualizovaná verze pravidel už žádný zákaz používat „Metro“ neobsahuje.

Zdroj: New Change in the Windows Store TOS: Any App with the Word “Metro” in the Title is Insta-Failed a Microsoft bans use of Metro name in Windows Store apps (Update: May not be banned after all)

Našli jste v článku chybu?