Hlavní navigace

Ve Windows Store není zakázáno použít slovo "Metro" v názvu aplikace

16. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

MarkedUP.com přinesl poměrně zásadní informaci, že Microsoft zakázal používat v názvu aplikace slovo Metro. Odvolával se přitom na sekci Naming your app v pravidlech týkajících se aplikací na Windows Store. Všeobecně se předpokládalo, že zákaz použití „Metro“ v názvu aplikace souvisí s koncem užívání tohoto názvu samotným Microsoftem (místo „Metro“ se nyní velmi pravděpodobně bude používat „Modern Style UI“).

MarkedUP.com přinesl poměrně zásadní informaci, že Microsoft zakázal používat v názvu aplikace slovo Metro. Odvolával se přitom na sekci Naming your app v pravidlech týkajících se aplikací na Windows Store. Všeobecně se předpokládalo, že zákaz použití „Metro“ v názvu aplikace souvisí s koncem užívání tohoto názvu samotným Microsoftem (místo „Metro“ se nyní velmi pravděpodobně bude používat „Modern Style UI“).

Ve skutečnosti ale zákaz použití „Metro“ v názvu aplikace byl v pravidlech pro Windows Store přítomen od samého počátku. Aktualizovaná verze pravidel už žádný zákaz používat „Metro“ neobsahuje.

Zdroj: New Change in the Windows Store TOS: Any App with the Word “Metro” in the Title is Insta-Failed a Microsoft bans use of Metro name in Windows Store apps (Update: May not be banned after all)

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).