Hlavní navigace

Jedné z televizí hudebníka Karla Peterky hrozí, že přijde o licenci

3. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Karel Peterka je známý především coby provozovatel hudební televize Šlágr, která je dostupná v zemském multiplexu 3. Program je k dispozici volně i na satelitu Astra 3B.

Hudebník, podnikatel a majitel vydavatelství Česká muzika Karel Peterka se dostal do problémů s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Z aktuálního zápisu regulátora vyplývá, že Peterkova stanice „TV Písnička a Country no.1“ vysílá v kabelových sítích bez povolení. Rada chce od podnikatele a hudebníka, mimo jiné provozovatele televize Šlágr, vysvětlení do 15 dnů. „TV Písnička a Country no.1“ vysílala dříve v DVB-T, ale z důvodu nízké sledovanosti a zbytečných statisícových nákladů toto šíření přerušila. V kabelových sítích tak nyní nemůže být stanice šířena jako převzaté vysílání.

ICTZ23

K TÉMATU: Country no.1 z televizního éteru nezmizí, zůstane v kabelu a IPTV

Rada se ptá Karla Peterky právě i na šíření prostřednictvím pozemního vysílání. Rada zahájila s provozovatelem ŠLÁGR TV (…) správní řízení (…) o odnětí licence k provozování programu TV PÍSNIČKA a COUNTRY No. 1, šířeného prostřednictvím pozemních vysílačů na základě licence č.j. zem/977/2014, spis. zn.: 2014/58/zem/Šlá, ze dne 18. března 2014, neboť provozovatel po zahájení vysílání v průběhu kalendářního roku nevysílal déle než 30 dnů, uvedla RRTV. V DVB-T nevysílá zmiňovaná stanice od konce dubna letošního roku. TV Písnička a Country no.1 fungovaly v první fázi jako dva samostatné kanály.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.