Hlavní navigace

Jednoduché vyhledávání od Seznamu ve stylu Googlu

23. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

David Antoš na svém zdejším blogu upozorňuje na adresu http://search.seznam.cz kde od začátku dubna sídlí jednodušší vyhledávací formulář podobný výchozí stránce vyhledávačů Google, Windows Live nebo Jyxo. Na první pohled není ve srovnání např. s Googlem vidět žádný větší rozdíl. Logo Seznamu se psem (jeho tradičním maskotem) však přehlédnout nelze.

David Antoš na svém zdejším blogu upozorňuje na adresu http://search­.seznam.cz kde od začátku dubna sídlí jednodušší vyhledávací formulář podobný výchozí stránce vyhledávačů Google, Windows Live nebo Jyxo. Na první pohled není ve srovnání např. s Googlem vidět žádný větší rozdíl. Logo Seznamu se psem (jeho tradičním maskotem) však přehlédnout nelze.

Uživatel, který chce jenom něco najít, se nemusí nechat vyrušovat ostatním obsahem výchozí portálové home page Seznamu. Přišlo mi to jako dobrý nápad, není nad vlastní iniciativu programátorů. A vskutku – žádné velké ambice to nemá, prostě pejsek, říká ve svém komentáři z diskuze na blogu Davida Antoše projektový manažer fulltextového hledání Seznamu Dušan Janovský. Konkurenční Centrum nabízí delší dobu něco podobného na adrese http://search­.centrum.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.