Hlavní navigace

Jednotka HD rozšíří svoji dostupnost. Na satelit se však nechystá

12. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 3. 2012

První televizní okruh slovenského veřejnoprávního média RTVS, který je vysílán ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), chystá výrazné rozšíření dostupnosti v rámci nabídek tamních operátorů. Špatnou zprávou bohužel zůstává, že to nebude v nejbližší době platit pro satelit, tedy služby CS Link a Skylink. Dnes o tom informoval server Živé.sk s odvoláním na RTVS i obě platformy.

Z ARCHIVU: STV zařazuje do slovenského DVB-T „natrvalo“ kanál Jednotka HD

Zástupci CS Linku a Skylinku o zařazení kanálu Jednotka HD zatím se zástupci Rozhlasu a televize Slovenska nejednali. RTVS na tento způsob distribuce signálu bohužel nemá finance. Loni musel například z důvodu výrazného omezení nákladů na režii ukončit fungování sportovní kanál Trojka. Jeho provoz by však měl být podle vyjádření zástupců média obnoven, nebude to však dříve než v příštím roce. RTVS tak v tuto chvíli provozuje pouze dva televizní okruhy – Jednotku a Dvojku.

BRAND23 Workshop

ČTĚTE TAKÉ: Slovenská televize zvažuje vznik rtv: HD s kombinací Jednotky a Dvojky

Jednat s RTVS o zařazení Jednotky HD začala například slovenská společnost Antik. Program by měl být zařazen okamžitě poté, co tato část rozhovorů úspěšně skončí. Jednotku HD chce mít ve své nabídce také Slovanet. Jednání o zařazení programu probíhají také mezi RTVS a společností Digi Slovakia, která provozuje na Slovensku kromě satelitní služby Digi TVkabelovou televizi, kde může HD nabídnout. Jedinou možností sledovat program Jednotka HD v Česku, je jeho naladění v příhraničí prostřednictvím terestrických vysílačů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).