Hlavní navigace

Ještěd bude mít v úterý půldenní výluku rozhlasového i televizního vysílání

24. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Od časného rána nepůjdou naladit multiplexy 1, 2 a 3. Dopoledne se k výluce přidají i rozhlasové stanice. Alespoň na chvíli skončí “rušička” sítě 3 mezi Ještědem a Černou horou.

Stejnou výluku, která se dnes dotkla východočeského vysílače Černá hora, zažije v úterý i liberecký Ještěd. Úderem šesté hodiny ráno se odmlčí televizní multiplexy 1, 2 a 3. Provoz obnoví až v 15:00 hod. “Z vysílače Ještěd nebude 25. června aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a Barrandov a multiplex 3 s programy Prima love, Prima Zoom, Óčko, Óčko Gold, Šlágr TV, Active TV, TIP TV a V1,” upřesnil mediální zástupce Českých Radiokomunikací Kamil Chalupa.

K TÉMATU: Čeká nás velké přelaďování: multiplexy 1 až 4 možná opustí kanály 49 až 60

MM socky3

Tři hodiny po televizích se z Ještědu odmlčí i veškerá rádia. Jejich výluka bude probíhat od 9:00 do 15:00. “Toto se dotkne stanic ČRo Radiožurnál na frekvenci 95,9 MHz, ČRo Vltava na frekvenci 103,9 MHz, ČRo Dvojka na frekvenci 89,9 MHz, Rádio Proglas na frekvenci 97,9 MHz, Evropa 2 na frekvenci 88,1 MHz a Rádio Rádio Contact Liberec na frekvenci 101,4 MHz,” dodal Chalupa. Při výluce České Radiokomunikace provedou pravidelnou kontrolu vysílače, anténních systémů, údržbu energetiky a vysílací technologie.

Výluka Ještědu nabídne vzácnou možnost porovnat, jak na severu a severovýchodě Čech funguje příjem multiplexu 3 na kanále 60 bez vzájemného rušení vysílačů Ještěd a Černá hora.


Zdroj: České Radiokomunikace

Mapa pokrytí veřejnoprávního multiplexu 1 České televize z libereckého vysílače Ještěd

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.