Hlavní navigace

Jihlava bude mít regionální televizi v DVB-T: stanici i-Vysočina.cz naladí na kanále 57

26. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Program už získal licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, vstoupí do Regionální sítě 11 s jediným vysílačem v lokalitě Jihlava – Hosov.

Novou regionální televizní stanici brzy naladí diváci v Jihlavě a nejbližším okolí. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila společnosti Via Press licenci pro pozemní digitální vysílání programu i-Vysočina.cz. Má jít o zpravodajsko-publicistický, informační a zábavný program zaměřený především na regionální vysílání, který bude vysílat 24 hodin denně v Regionální síti 11. Ta podle databáze Českého telekomunikačního úřadu spravuje jediný vysílač v lokalitě Jihlava – Hosov, který vysílá na kanále 57 maximálním vyzářeným výkonem 1 kW.

i-Vysočina.cz existuje již od roku 2006 jako internetový zpravodajský portál, který produkuje vedle textů a fotografií také multimediální obsah a zpravodajská videa. „Důležitým prvkem zpravodajství webu je videoobsah, který je provázaný s televizním vysíláním informačního televizního kanálu Vysočiny,“ upozorňuje na svých stránkách. Na webu lze nalézt například kompletní záznamy vybraných tiskových konferencí nebo živé online kamery z vybraných měst na Vysočině.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).