Hlavní navigace

Jihlava zve na konferenci o open-source ve veřejné správě

27. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na konci března se v Jihlavě koná druhý ročník mezinárodní konference OSEPA mapující výhody a nástrahy nasazení free and open-source software v evropské veřejné správě. O zkušenosti s open-source na radnicích se s posluchači podělí například zátupci Domažlic, Nového Města na Moravě, Schotenu (Belgie) či Valmiery (Lotyšsko).

Na konci března se v Jihlavě koná druhý ročník mezinárodní konference OSEPA mapující výhody a nástrahy nasazení free and open-source software v evropské veřejné správě.

O zkušenosti s open-source na radnicích se s posluchači podělí například zátupci Domažlic, Nového Města na Moravě, Schotenu (Belgie) či Valmiery (Lotyšsko).

Konferenci hostí Krajský úřad Kraje Vysočina, pořádá ji konsorcium OSE­PA. Financová­na je z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

První ročník se konal v prosinci 2010 ve španělském Badajozu. Před 120 návštěvníky tu svá open-source řešení prezentoval bavorský Mnichov či region Extremadura (Španělsko).

KL24

Ačkoli kupříkladu Kraj Vysočina šetří díky FOSS ročně na provozní režii přibližně půl milionu korun, další rozšiřování open-source ve veřejné správě naráží na různé překážky: “Malý počet firem nabízejících podporu open-source produktů, počítačová gramotnost uživatelů, nestabilní vývoj FOSS produktů,” shrnuje ty nejdůležitější Renata Mutlová z krajského úřadu v Jihlavě.

Konference OSEPA, která zájemcům ukáže cesty, jak tyto komplikace překonávat, se koná v Jihlavě 28. – 29. března. Na jejím webu se můžete již dnes zdarma registrovat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).