Hlavní navigace

Jiří Balvín: Óčko se na podzim vrátí do Brna

20. 7. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
20. 7. 2006

Hudební televize Óčko finalizuje smlouvy s Telefónikou O2 Česká republika (bývalý Český Telecom) o zahájení řádného vysílání v přechodném multiplexu C. Letos na podzim by tak Óčko mohlo obnovit zemské digitální vysílání v Brně. Serveru DigiZone.cz to řekl generální ředitel této stanice Jiří Balvín. Televize zatím vysílá v experimentálním režimu na pražském kmitočtu přechodného multiplexu B společnosti Czech Digital Group (CDG).

MMF24

My jsme v multiplexu C vysílali, dokud měla Telefónica O2 krátkodobou licenci. V době, kdy jim tato licence končila, jsme ještě neměli programovou licenci pro vysílání a v momentě, kdy jsme ji od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání dostali, začalo docházet v Telecomu k různým organizačním změnám včetně personálních výměn. Jednali jsme, ale na jednání se nám dostavovali stále různí lidé, kteří byli postupně vyměňováni. Teď máme v pátek jednání, kde se asi už dohodneme a smlouvu, která mezi námi cestuje už ve finální verzi a kterou už schválili naši právníci, podepíšeme, uvedl Balvín.

Podle ředitele Óčka jde hlavně o to, aby jim smlouva s Telefónikou O2 zajistila vysílání v Praze a Brně i v případě, že se protáhnout jednání o podmínkách, za jakých Telefónica rozšíří toto vysílání do dalších regionů. Chceme, abychom na tom území, kde se začne vysílat, tedy v Praze a Brně, vysílali už napořád bez ohledu na dohadování cen za pokrytí dalšího území, řekl Balvín. Za reálný termín zahájení řádného vysílání Óčka v multiplexu C v Praze a Brně považuje letošní podzim. I tak ale Óčko zůstane do konce roku také v pražském multiplexu B.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).