Hlavní navigace

Jiří Balvín šéfem kanceláře prezidenta Miloše Zemana? Média o tom spekulují

4. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bývalý ředitel České televize a hudebního kanálu Óčko přihlížel výsledkům druhého kola prezidentské volby přímo s vítězem Milošem Zemanem. Připustil, že mu radil s kampaní.

Jedním z adeptů na nového vedoucího kanceláře prezidenta republiky po nástupu Miloše Zemana na Hrad je bývalý generální ředitel České televize a hudebního kanálu Óčko Jiří Balvín. Informaci Lidových novin z minulého týdne přebralo několik médií a sám Balvín v rozhovoru pro deník Právo připustil, že by takovou nabídku zvážil. Dodal však, že ji od Zemana zatím nedostal. Balvín radil Zemanovi v předvolební kampani, jakou strategii zvolit v televizních debatách.

K TÉMATU: Hudební televize Óčko vyměnila šéfa. Balvína nahradil po devíti letech Wolde

BRAND23 Workshop

“Žádnou oficiální nabídku jsem nedostal. Kdybych ji dostal, byla by to pro mě čest. Neprobíhají žádná jednání mezi mnou a Milošem Zemanem. Kdyby mě potřeboval, záleželo by na něm, zda mě osloví,” uvedl Balvín. Televizní kamery zachytily bývalého ředitele ČT a Óčka předminuloi sobotu ve volebním štábu Miloše Zemana. Při oslavách vítězství v prezidentských volbách stál přímo za Zemanem.

Balvín deníku Právo řekl, že se Zemanem má osobní vztah, který vznikl už v době, kdy šéfoval ČT (Balvín vedl Kavčí hory v letech 2001 až 2002, pozn. red.). “Viděli jsme se na různých akcích. A on se mě vyptával na můj názor na různé mediální události. Tak tomu bylo i při letošní volební kampani,” dodal. Balvín loni skončil ve funkci generálního ředitele Óčka, v níž ho po letech nahradil Štěpán Wolde. Nyní této televize pomáhá se speciálními projekty.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).