Hlavní navigace

Jiří Balvín šéfem kanceláře prezidenta Miloše Zemana? Média o tom spekulují

4. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bývalý ředitel České televize a hudebního kanálu Óčko přihlížel výsledkům druhého kola prezidentské volby přímo s vítězem Milošem Zemanem. Připustil, že mu radil s kampaní.

Jedním z adeptů na nového vedoucího kanceláře prezidenta republiky po nástupu Miloše Zemana na Hrad je bývalý generální ředitel České televize a hudebního kanálu Óčko Jiří Balvín. Informaci Lidových novin z minulého týdne přebralo několik médií a sám Balvín v rozhovoru pro deník Právo připustil, že by takovou nabídku zvážil. Dodal však, že ji od Zemana zatím nedostal. Balvín radil Zemanovi v předvolební kampani, jakou strategii zvolit v televizních debatách.

K TÉMATU: Hudební televize Óčko vyměnila šéfa. Balvína nahradil po devíti letech Wolde

“Žádnou oficiální nabídku jsem nedostal. Kdybych ji dostal, byla by to pro mě čest. Neprobíhají žádná jednání mezi mnou a Milošem Zemanem. Kdyby mě potřeboval, záleželo by na něm, zda mě osloví,” uvedl Balvín. Televizní kamery zachytily bývalého ředitele ČT a Óčka předminuloi sobotu ve volebním štábu Miloše Zemana. Při oslavách vítězství v prezidentských volbách stál přímo za Zemanem.

Balvín deníku Právo řekl, že se Zemanem má osobní vztah, který vznikl už v době, kdy šéfoval ČT (Balvín vedl Kavčí hory v letech 2001 až 2002, pozn. red.). “Viděli jsme se na různých akcích. A on se mě vyptával na můj názor na různé mediální události. Tak tomu bylo i při letošní volební kampani,” dodal. Balvín loni skončil ve funkci generálního ředitele Óčka, v níž ho po letech nahradil Štěpán Wolde. Nyní této televize pomáhá se speciálními projekty.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.