Hlavní navigace

Jiří Balvín si pojistil místo na Óčku. Až skončí vláda Jiřího Rusnoka, vrátí se tam

2. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Budoucí ministr kultury v přechodné vládě Jiřího Rusnoka si vyjednal s vedením Mafry neplacené volno na dobu, co bude vykonávat úřad

Zaměstnancem hudební televize Óčko bude po svém vládním angažmá ve vznikajícím kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka opět Jiří Balvín, který tuto televizi do loňského roku vedl jako generální ředitel. Balvín to řekl v pondělním pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. “Do současné doby jsem zaměstnancem společnosti Mafra, televize Óčko a se svými zaměstnavateli jsem se dohodl, že pokud tato mise skončí, takže se vrátím na své místo,” odpověděl na dotaz moderátora Martina Veselovského, zda se nechystá v nadcházejících volbách kandidovat do Poslanecké sněmovny.

K TÉMATU: Bývalý šéf ČT a Óčka Jiří Balvín bude ministrem kultury v Rusnokově vládě

Jiří Balvín vedl v letech 2001 až 2002 Českou televizi, nejprve jako prozatímní ředitel zvolený Poslaneckou sněmovnou v době, kdy byla odvolána Rada ČT, a poté jako řádný ředitel. Po odvolání novou Radou ČT se v roce 2002 stal generálním ředitelem Óčka. V této funkci vydržel téměř deset let, než ho loni vystřídal Štěpán Wolde. Na Óčku ale Balvín zůstal v pozici manažera.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.