Hlavní navigace

Jiří Peterka se stal novým radním Českého telekomunikač­ního úřadu

3. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Je bezesporu, že Jiří Peterka, mimo jiné držitel ocenění „Osobnost roku české informatiky a telekomunikací“, bude cennou posilou ČTÚ,“ uvedla v oficiálním prohlášení Hospodářská komora.

Odborný novinář a telekomunikační specialista Jiří Peterka byl na dnešním zasedání vlády jmenován novým členem Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Na svém soukromém účtu sociální sítě Twitter o tom informoval Jaromír Novák, předseda Rady ČTÚ. Chtěl bych moc poděkovat za držení palců a za všechnu podporu, které se mi dostalo. Snad v nové roli nezklamu, napsal k jmenování Peterka. Vláda jmenovala Peterku do Rady ČTÚ na doporučení ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. Peterka se oboru telekomunikací dlouhodobě věnuje a je specialistou, kterého tento úřad bezpochyby potřebuje.

cif-tip-téma-foto

K TÉMATU: Telekomunikační specialista Jiří Peterka má velkou šanci usednout v Radě ČTÚ

Máme za to, že nominací Jiřího Peterky do rady ČTÚ ministr učinil významný krok k posílení nezávislosti úřadu a důvěry veřejnosti ve veřejnou správu telekomunikačních otázek. Je bezesporu, že Jiří Peterka, nezávislý publicista a pedagog Univerzity Karlovy a mimo jiné držitel ocenění „Osobnost roku české informatiky a telekomunikací“, bude pro svou erudici i nezpochybnitelný morální kredit cennou posilou ČTÚ. Jeho nominací ale ministr Mládek také demonstroval svou otevřenost a ochotu naslouchat hlasu nezávislých organizací, které na poli telekomunikací v České republice působí, napsala na svém webu Hospodářská komora.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.