Hlavní navigace

Jobs.cz má verzi pro mobilní telefony

17. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český mobilní Internet nedávno obohatila mobilní verze pracovního serveru Jobs.cz. Upravená podoba webu, která momentálně běží ve stádiu otevřeného betatestování, umožňuje uživatelům pracovní nabídky jak číst, tak na ně prostřednictvím zjednodušeného interface reagovat. Jobs.cz prý tak vychází vstříc asi čtvrtině svých uživatelů, kteří podle dřívějšího průzkumu projevili o podobnou službu zájem. Mobilní verze Jobs.cz obsahuje všechny aktuální pracovní inzeráty dostupné na mateřském serveru a to…

Český mobilní Internet nedávno obohatila mobilní verze pracovního serveru Jobs.cz. Upravená podoba webu, která momentálně běží ve stádiu otevřeného betatestování, umožňuje uživatelům pracovní nabídky jak číst, tak na ně prostřednictvím zjednodušeného interface reagovat. Jobs.cz prý tak vychází vstříc asi čtvrtině svých uživatelů, kteří podle dřívějšího průzkumu projevili o podobnou službu zájem. Mobilní verze Jobs.cz obsahuje všechny aktuální pracovní inzeráty dostupné na mateřském serveru a to v plném znění.

Verze Jobs.cz pro mobily může zajímat především profesionály IT a milovníky technologických novinek mezi lidmi středního managementu. I při takto omezené cílové skupině může jít až o desítky tisíc našich uživatelů, tvrdí Martin Kopta ze společnosti LMC, která Jobs.cz provozuje. Podle jeho dalšího tvrzení český Internet zatím moc zajímavého obsahu pro mobily nenabízí. Rozvoj internetového obsahu pro mobily prý naráží zejména na různorodost platforem, na kterých se zobrazuje. Provedli jsme proto celou řadu testů na reálných i emulovaných přístrojích na platformách Symbian, WindowsCE, PalmOs, Blackberry i na zařízeních bez operačního systému, vysvětlil přístup LMC k tomuto problému člen jejího programátorského týmu, Marek Raida. (Tisková zpráva)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.