Hlavní navigace

Joj plánuje vlastní filmový kanál, nabízí ho už operátorům v Česku i na Slovensku

Lukáš Polák

Stanice by měla být konkurencí kanálům, jako je Universal Channel, AMC, Film+ nebo FilmBox. Mezi hlavní taháky má patřit mimo jiné trilogie 96 hodin nebo oscarový film 12 let v řetězech.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vlastní filmový čtyřiadvacetihodinový kanál plánuje spustit podle informací serveru DigiZone.cz slovenská mediální skupina Joj. Stanice by nesla označení Joj Cinema a svým názvem by tak připomínala bezplatný tematický program Novy. V promo materiálech pro operátory, které má naše redakce k dispozici, je Joj Cinema prezentována jako nový filmový kanál s bohatým obsahem pro všechny fanoušky kinematografie. Hlavní výhodou stanice má být skutečnost, že filmy nebudou přerušované reklamou. Operátorům má být za cenu 7,50 Kč/měsíc dostupný tento program jak ve standardním, tak i vysokém rozlišení (HDTV).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Bývalý šéf slovenské TV Joj František Borovský povede program TV Barrandov

Slovenská skupina Joj Media House v současné době provozuje bezplatné kanály Joj, Plus, Wau a Senzi TV. V souvislosti s poslední zmiňovanou stanicí se loni hovořilo o jejím možném prodeji skupině Barrandov. Ta se nakonec rozhodla po neúspěšných jednáních spustit v letošním roce vlastní televizi Barrandov Muzika. Její start byl naplánován na léto. Posledním spuštěným projektem skupiny Joj je dětská televize RiK, která vznikla podle licence německé tematické stanice RiC. K dispozici je program například i v České republice, a to prostřednictvím satelitního operátora Skylink.

WT100 tip mezinárodní

ČTĚTE TAKÉ: Podívejte se na kompletní proměnu zpravodajství slovenské televize Joj

Stanice Joj Cinema by měla ročně nabídnout okolo padesáti exkluzivních televizních premiér všech žánrů, a to jak pro české, tak i slovenské diváky. Joj Cinema má naplánováno například uvedení titulů jako 12 let v řetězech (2013), Pád Londýna (2015), Non-stop (2014), Mafiánovi (2013), trilogie 96 hodin (včetně letos uvedeného třetího dílu) a Rivalové (2013). Jak je z výčtu patrné, většina filmů má být vyrobena po roce 2010. Všechny filmy mají být k dispozici s českým dabingem. Stanice bude šířena na satelitní pozici 23,5 stupně východně, družice Astra 3B, tedy na stejném místě, kde funguje operátor Skylink.