Hlavní navigace

Joj Plus chce být jako Prima Cool, ale jen s třetinovým rozpočtem

1. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 3. 2011

Mladší a inzertně lukrativnější publikum chce oslovovat slovenská televize Joj Plus, druhý program plnoformátového kanálu Joj. Stanice mění jingly a grafiku a sama sebe ve vysílání už neoznačuje „Joj Plus“, ale „Pluska“, upozornil server Mediálne.sk. Ode dnešního dne se na Joj Plus objeví každý všední den animovaný seriál Simpsonovi, stejně jako na české Primě Cool. Podle mluvčího Jojky Jozefa Gogoly se program více osamostatní od své mateřské stanice.

K TÉMATU: Simpsonovi od března také na slovenské televizi Joj Plus

Chceme, aby to byla televize víc pro mladšího diváka. Chcete z ní udělat televizi, jakou byla Joj před třemi čtyřmi roky, řekl webu generální ředitel televize Joj František Borovský. Joj Plus přitom vznikla na podzim 2008 jako program pro diváky starší 40 let se zájmem o romantickou tvorbu a česko-slovenské filmy. Dokonce převzal hlasatelky z veřejnoprávní Slovenské televize, která je zrušila.

FOTOREPORTÁŽ: Na návštěvě u… televize Joj, slovenské komerční dvojky

Na Joj Plus by se nyní měly přesunout některé krimiseriály z hlavního programu Jojky, například C.S.I. nebo Dexter. Nově pak Joj Plus plánuje vysílat seriál Californication s Davidem Duchovnym z produkce HBO, který v České republice dával první program České televize. Borovský se netají inspirací od české Primy Cool, nehodlá však do Joj Plus investovat tolik peněz. Rozpočet Primy Cool je asi o tři sta procent vyšší, než má Pluska, řekl.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Televize Joj požaduje okamžité stažení z českých kabelovek

Větší investice předpokládá ředitel Jojky až po dokončení přechodu na zemské digitální televizní vysílání, kdy by měla Joj Plus dosáhnout pětiprocentního podílu na dospělém publiku. Nyní pravidelně oslovuje tři procenta publika na celém Slovensku a čtyři procenta tam, kde ji lze naladit.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).