Hlavní navigace

Josef Klíma se vrací do televizní investigativy

3. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 9. 2009

Ikona investigativního pořadu Na vlastní oči, novinář a publicista Josef Klíma, se vrací do televize ve své původní roli. Dohodl se na spolupráci s Českou televizí a bude natáčet reportáže pro pořad Reportéři ČT. Domluvil jsem se na externí spolupráci s Markem Wollnerem, od pátku začínám natáčet, řekl serveru Lidovky.cz. Web připomíná, že před časem se jeho tvář měla objevit na digitální televizi Z1 a následně jednal s televizí Prima, nakonec se však ani s jednou televizní stanicí nedohodl.

Příchod Klímy do pořadu Reportéři ČT může hodně posílit jeho úroveň. Klíma disponuje kontakty z dob svého patnáctiletého působení v Nově. Právě novácký pořad Na vlastní oči byl pro investigativce v České televizi nedostižitelný. Jakkoliv se redakce publicistiky ČT snažila, její investigativní pořady zdaleka neměly tolik odhalení jako tým Radka JohnaNově, do kterého patřil i zakládající člen Josef Klíma.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).