Hlavní navigace

Josef Klíma se vrací na Primu, každou středu bude mít vlastní pořad Očima Josefa Klímy

11. 12. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Televize označuje nový formát za „publicistickou show“, prostor dostane od 22. ledna každou středu od půl desáté večer po seriálu Cesty domů

Investigativní reportér Josef Klíma se po rozhodnutí Novy zrušit publicistický pořad Na vlastní opět vrací do televize Prima. Od 22. ledna bude mít na jejím hlavním kanálu vlastní „publicistickou show“ Očima Josefa Klímy. Pořad dostane prostor každou středu od 21:30 hod., v lukrativním čase po seriálu Cesty domů II, který mu zajistí vyšší sledovanost. Oznámil to mluvčí Primy Jiří Haramul, podle něhož nový Klímův pořad „nemá v české publicistice obdoby“.

K TÉMATU: Nova opět ruší pořad Na vlastní oči, rozpustí i tým agentury Mediafax

„Jde o můj vlastní autorský projekt, jehož základem je sonda do duše našeho národa. Obsah a forma pořadu budou překvapivé, základem formátu je moje letité úsilí pomáhat lidem,“ vysvětlil sám reportér. Na Primu se vrací pouze on, jeho kolega Janek Kroupa po zrušení pořadu Na vlastní oči už kolečko po dvou největších českých komerčních televizích neabsolvuje. Když Nova rušila Na vlastní oči poprvé (ještě za ředitele Petra Dvořáka, který dnes šéfuje ČT), přijali nabídku Primy oba a rok pro ni připravovali pořad Soukromá dramata.

ČTĚTE TAKÉ: Investigativní novináři Josef Klíma a Janek Kroupa na Prima family končí

Loni na jaře už pod vedením Jana Andruška Nova oznámila, že Na vlastní oči obnoví. Návrat pořadu na obrazovku nejsledovanější české televize byl součástí širší dohody Novy s Josefem Klímou a Jankem Kroupou na vzniku druhé řady krimiseriálu Expozitura, k jehož první řadě napsali scénář podle skutečných událostí. Expozituru 2 již Nova natáčí, hotova by měla být příští rok na jaře nebo v létě. Opětovné zrušení pořadu Na vlastní oči televize oznámila poté, co došlo ke změně v nejvyšším vedení mediální skupiny CME, která Novu vlastní, a po odchodu ředitele Andruška.

MM socky3

ROZHOVOR: Expozituru původně chtěla Prima, říkají Josef Klíma a Janek Kroupa

Klíma se nyní vydává na sólovou televizní dráhu, v níž má zatím zkušeností spíš jako scénárista televizních filmů a seriálů (zejména pro ČT). „S Josefem Klímou jsme o tomto formátu dlouho diskutovali a připravovali jeho spuštění nezávisle na jeho dalších aktivitách. Příznivou shodou okolností tak našim divákům, kteří si tohoto famózního publicistu přáli mít zpět na Primě, můžeme v předstihu nadělit prima vánoční dárek v podobě této pozitivní zprávy. Moc nás to těší a přejeme novému pořadu hodně nadšených diváků,“ říká šéfredaktorka zpravodajství a publicistiky Primy Jitka Obzinová.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.