Hlavní navigace

Josef Klíma zřejmě zakotví v Z1

29. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

29. 5. 2009

Ikona nedávno zrušeného pořadu televize Nova Na vlastní oči, investigativní novinář a spisovatel Josef Klíma možná nastoupí do zpravodajsko-publicistické televize Z1. S jejím provozovatelem jedná o novém pořadu. Informoval o tom server Týden.cz. „Ano, je to pravda. Ale zatím po mně nechtějte podrobnosti, všechno je ve fázi vzniku a domluv. Navíc jsem pověrčivý,“ řekl Klíma. Jednání potvrdila i mluvčí Z1 Ivana Dubášová, ale ani ona nebyla sdílnější. „Mezi Televizí Z1 a panem Klímou probíhají jednání o případné spolupráci, která však v tuto chvíli ještě nejsou uzavřena. Detaily o možné formě spolupráce proto nebudeme zatím blíže specifikovat.

Josef Klíma patří k zakladatelem pořadu Na vlastní oči TV Nova, který byl nedávno zrušen. Postupně se Nově rozpadl téměř celý tým investigativců. I Klíma odešel, protože se nechtěl podílet na proměně pořadu. Na vlastní oči byl pořad proslulý zejména tím, jaké kauzy odhalil. Citace z reportáží dlouhodobě plnily stránky novin. Podobný typ pořadu postrádá právě televize Z1, která je sice silná ve zpravodajství, nicméně ostatní média ji příliš necitují i proto, že přináší málo „sólokaprů“. Pokud by se Klíma podílel na investigativním pořadu, mohlo by to nové televizi přinést větší publicitu. Zatím je ale předčasné o čemkoliv spekulovat, jelikož ani jedna strana nepotvrdila, jaký žánr vlastně Klíma pro Z1 připravuje. Nicméně po zrušení nováckých Očí získala „monopol“ na investigativní pořad veřejnoprávní Česká televize, která pravidelně vysílá cyklus Reportéři ČT.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.