Hlavní navigace

Jsi v pořádku? Facebook zavádí ujišťovací službu pro případ katastrofy

Jan Beránek

Mark Zuckerberg představuje novou službu, která má v případě oznámené živelné či jiné katastrofy oznámit všem přátelům, že uživatel je v pořádku.

Bude to jednoduchá notifikace, kterou pošle Facebook uživateli v případě, že se jeho mobil ohlásí v oblasti postižené nenadálou katastrofou. Pokud se majitel účtu ohlásí s tím, že je v pořádku, systém automaticky vytvoří zprávu na jeho zeď s oznámením, že se mu problémy vyhnuly. 

Sociální síť bude uživatelovu pozici určovat podle města, které má uvedené v profilu jako domovské, jeho poslední pozici ve službě Nearby Friends a pozice, kde se naposledy připojoval k internetu podle IP adresy. 

Introducing Safety Check from Facebook on Vimeo.

Content 2017 - tip Footshop

Kořeny služby sahají hluboko do roku 2011, kdy japonské pobřeží zasáhlo zemětřesení a smetla vlna tsunami. Pro zjednodušení komunikace si japonští vývojáři Facebooku vytvořili první verzi projektu Safety Check. Mark Zuckerberg teď představil ostrou verzi, kde jinde než v Tokiu. 

Facebook ale není první globální služba, která chce v podobných případech pomoci s komunikací. Google už rozjel svou verzi jménem Person Finder, která už posloužila při mnoha katastrofách, včetně japonského zemětřesení. 

Našli jste v článku chybu?
17. 10. 2014 8:16
Jojo (neregistrovaný)

...systém automaticky vytvoří zprávu na jeho zeď s oznámením, že se mu problémy vyhnuly.

Jasně, pokud se ocitnu v oblasti zemětřesení nebo se bude blížit tsunami, tak to nejdůležitější, co budu dělat, tak se budu přihlašovat do Facebooku. Ti vývojáři už fakt neví, co by vymýšleli za nesmysly :-))

Mám lepši TIP, jestli se ti chlapci ve FB moc nudí: Udělejte APP, která automaticky oznámí kámošům, se kterými jsem byl v hospodě, že jsem v pořádku dorazil domů + příp. dle stavu alkoholu v krvi ješt…

20. 10. 2014 7:25
Karel (neregistrovaný)

Stejně to nějak nefunguje. Ani po zveřejnění výsledků voleb o víkendu ani u těch předchozích mi žádná SMS nedorazila. FB asi na katastrofy mimo USA kašle.