Hlavní navigace

Jsi v pořádku? Facebook zavádí ujišťovací službu pro případ katastrofy

16. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mark Zuckerberg představuje novou službu, která má v případě oznámené živelné či jiné katastrofy oznámit všem přátelům, že uživatel je v pořádku.

Bude to jednoduchá notifikace, kterou pošle Facebook uživateli v případě, že se jeho mobil ohlásí v oblasti postižené nenadálou katastrofou. Pokud se majitel účtu ohlásí s tím, že je v pořádku, systém automaticky vytvoří zprávu na jeho zeď s oznámením, že se mu problémy vyhnuly. 

Sociální síť bude uživatelovu pozici určovat podle města, které má uvedené v profilu jako domovské, jeho poslední pozici ve službě Nearby Friends a pozice, kde se naposledy připojoval k internetu podle IP adresy. 

Introducing Safety Check from Facebook on Vimeo.

MMF24

Kořeny služby sahají hluboko do roku 2011, kdy japonské pobřeží zasáhlo zemětřesení a smetla vlna tsunami. Pro zjednodušení komunikace si japonští vývojáři Facebooku vytvořili první verzi projektu Safety Check. Mark Zuckerberg teď představil ostrou verzi, kde jinde než v Tokiu. 

Facebook ale není první globální služba, která chce v podobných případech pomoci s komunikací. Google už rozjel svou verzi jménem Person Finder, která už posloužila při mnoha katastrofách, včetně japonského zemětřesení. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).