Hlavní navigace

Jyxo zavádí přednostní hledání zboží

Aleš Miklík

[Opraveno] Společnost Jyxo, známá hlavně svým stejnojmenným vyhledávačem, podle slov svého zakladatele Michala Illicha zítra rozšíří hledání zboží o možnost, kdy si jednotlivé obchody zaplatí přednostní pozice. Zkušební verzi toho, jak budou placené odkazy v praxi vypadat, můžete na Jyxu vidět už nyní – jde o odkazy označené jako „Experimentální sponzorovaný odkaz“, od ostatních výsledků jsou odděleny čarou. Podrobnější informace o samotném systému vám přineseme ještě tento týden. Doplnění:…

[Opraveno] Společnost Jyxo, známá hlavně svým stejnojmenným vyhledávačem, podle slov svého zakladatele Michala Illicha zítra rozšíří hledání zboží o možnost, kdy si jednotlivé obchody zaplatí přednostní pozice. Zkušební verzi toho, jak budou placené odkazy v praxi vypadat, můžete na Jyxu vidět už nyní – jde o odkazy označené jako „Experimentální sponzorovaný odkaz“, od ostatních výsledků jsou odděleny čarou. Podrobnější informace o samotném systému vám přineseme ještě tento týden. Doplnění: Službu začne brzy používat i eTarget.

Poznámka: v původním znění zprávičky jsme uvedli, že Jyxo zavádí vlastní PPC systém. To však není přesné, neboť se nejedná o inzeráty s klíčovými slovy, ale jen o přednostní výpisy ve výsledcích hledání zboží. Za zkreslení původní informace se Michalu Illichovi a čtenářům omlouváme.

Našli jste v článku chybu?
20. 12. 2005 17:55
S těmi klíčovými slovy to chápu takhle: když je to slovo v názvu daného produktu, tak ten produkt bude relevantní pro hledajícího uživatele, tedy se zobrazí - nejdřív přednostní výpisy, pak všechny ostatní. Ale umožnit produktům, aby se zobrazovaly i pro jiná klíčová slova, než jak se jmenují, bych nerad, protože by to ubližovalo relevanci výsledků. Prostě v tomhle máme na kvalitu těch přednostních výsledků stejně vysoké nároky jako na neplacené.
20. 12. 2005 15:59
No máte pravdu s tou velikostí písma. Na první pohled mě to zmátlo, ale bude to tím, že se v jyxu zobrazuje navíc ta fotografie tak proto vidím jen samé placené odkazy a žádný neplacený. ;o) Takže chápu to správně, že nebudou žádná klíčová slova? Prostě budu muset mít dané slovo v title, a pokud zaplatím tak mne zařadíte nahoru? Tam se to bude asi řadit pak stejně, tak jak by se to řadilo v normáních výsledcích?