Hlavní navigace

Jyxo Zboží má nahradit Vybereme.cz, nová služba CET 21

3. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Internetové portfólio televize Nova, respektive společnosti CET 21, se nově rozšířilo o službu Vybereme.cz, což je vyhledávač zboží v českých internetových obchodech s možností porovnávat si cenovou nabídku. Nova tak do jisté míry začíná konkurovat zavedenějším projektům typu Zboží.cz nebo Heuréka.cz. Vybereme.cz je dalším evolučním stupněm vyhledávače zboží při Jyxo.cz. Cílem Vybereme.cz je být nejen obyčejným srovnávačem cen, ale především specializovaným vyhledávačem a rádcem pro internetové…

Internetové portfólio televize Nova, respektive společnosti CET 21, se nově rozšířilo o službu Vybereme.cz, což je vyhledávač zboží v českých internetových obchodech s možností porovnávat si cenovou nabídku. Nova tak do jisté míry začíná konkurovat zavedenějším projektům typu Zboží.cz nebo Heuréka.cz. Vybereme.cz je dalším evolučním stupněm vyhledávače zboží při Jyxo.cz. Cílem Vybereme.cz je být nejen obyčejným srovnávačem cen, ale především specializovaným vyhledávačem a rádcem pro internetové nakupování. Služba má nový vzhled a přibyla celá řada zajímavých funkcí, jako shlukování a kategorizování výrobků, tvrdí Daniel Grunt, ředitel sekce Internetu a ostatních interaktivních služeb televize Nova.

Vybereme.cz se nachází ve fázi veřejného betatestování a nebýt odkazů v záhlaví, těžko byste si tento projekt spojili s ostatními zástupci „novácké“ internetové stáje. Zatím se společnost CET 21 soustředila hlavně na videoprojekty, zpravodajství, bulvár nebo komunitní služby. Nový projekt oproti službě Jyxo Zboží nabízí třeba shlukování totožných výrobků do skupin nebo jejich rozdělení do kategorií. Provozovatelům obchodů administrační rozhraní služby slibuje statistiku prokliků u produktů, přehled chyb ve zdrojích datech a informace o hodnocení obchodu. V současné době obsahuje služba necelých dvacet miliónů výrobků z více než 7000 e-shopů. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).