Hlavní navigace

K hybridnímu vysílání Primy by se mohli dostat i Slováci, Prima ho chce mít na satelitu

Lukáš Polák

„Na zpřístupnění této služby pracujeme. Největším problémem je to, že současné set-top-boxy ve velké většině nepodporují standard HbbTV,“ myslí si šéf nových médií FTV Prima.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hybridní vysílání televize Prima, která je zatím poslední stanicí, jež svým divákům technologii zpřístupnila, by se mohlo objevit i na satelitu, konkrétně na družici Astra 3B, pozice 23,5 stupně východně. Serveru Živé.skto potvrdil šéf nových médií FTV Prima Daniel Grunt. Archiv Prima Play, vylepšeného programového průvodce (EPG) a příležitostné reklamní aplikace by tak mohli využívat nejen diváci v České republice prostřednictvím DVB-T a kabelových sítí, ale i zájemci na Slovensku. Signál ze satelitu Astra má totiž bezproblémové pokrytí (nejen) střední Evropy.

tip Docker

K TÉMATU: Automobilka BMW propaguje skrze hybridní vysílání Primy svůj luxusní vůz

Na zpřístupnění této služby pracujeme. Největším problémem je to, že současné set-top-boxy ve velké většině nepodporují standard HbbTV, uvedl pro Živé.sk Grunt, který své vyjádření pravděpodobně myslel v tom duchu, že satelitní distribuce na pozici 23,5 stupně východně je spjatá zejména s operátorem Skylink. Ten sází zejména na certifikované boxy. U většiny televizorů je dnes HbbTV naprosto běžnou součástí. Pro Slováky je pochopitelně snaha českých stanic atraktivní. U našich východních sousedů nabízí veřejnoprávní RTVS pouhé tři aplikace a komerční Markíza se k nasazení technologie teprve chystá.