Hlavní navigace

K pořízení fotografií pomocí Google Glass stačí nově mrknutí oka

18. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google tuto funkci zpřístupnil v rámci pravidelné měsíční aktualizace firmwaru a softwaru. Ta obsahuje i aplikaci pro podporu YouTube, která ulehčí publikaci nahraných videí.

Chytré brýle Google Glass dostaly do vínku další funkce. V rámci již dvanácté aktualizace Google v novém firmwaru nabízí možnost snímat fotografie mrknutím oka, a to dokonce i při vypnutém displeji. 


Autor: Google

Brýle také získaly novou volitelnou funkci zamykání obrazovky. A to buď po vypnutí displeje nebo sundáním zařízení z hlavy.


Autor: Google

Přidány byly ale také oficiální aplikace pro Hangouts a YouTube. První jmenovaná umožňuje prostřednictvím brýlí posílat jednotlivým kontaktům fotografie či zprávy. Aplikace pro YouTube zase usnadní nahrávání videí pořízených brýlemi na uživatelův YouTube kanál. 

Systém se také naučil odpovídat na dva nové dotazy. Umí tak poskytnout odpověď na otázku ohledně aktuální vzdálenosti určitého místa či informaci o kalorické hodnotě vybrané potraviny.

Ještě v průběhu tohoto týdne by se měla objevit aplikace MyGlass pro operační systém iOS. Dosud byla přitom aplikace, která umožňuje brýle spravovat a nastavovat, dostupná pouze pro zařízení s Androidem.

Zdroj: Root.czXE12 release notes

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).