Hlavní navigace

Kabel Deutschland na satelitu odpojuje staré kódování

27. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 1. 2010

Německý operátor Kabel Deutschland dokončil na tamním trhu výměnu abonentských karet a mohl se tak na satelitu pustit do úspěšného odpojení prolomeného kódovacího systému Nagravision 2. Všechny programy na této platformě, která jako svou distribuční trasu využívá satelit Astra 23,5 st. východně, jsou postupně odpojovány. Dnes se tak stalo např. u kanálů Red X Club nebo ESPN America.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Modul Diablo opět dělá vrásky satelitním providerům

V současné době je už kódování Nagravision 2 odpojené také u programu VH1 Classic, nadále je ještě zapojené např. u stanic MTV Hits a MTV Dance. Toto kryptování postupně vypínají všichni satelitní provideři. Již dříve se tak stalo u španělského Digital+, portugalské TV Cabo nebo Cyfroweho Polsatu. Nagravision 2 nadále používá rumunská multiregionální platforma Digi TV. I u ní se však již začíná mluvit o možné výměně karet. Ta v současné době probíhá v Maďarsku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.