Hlavní navigace

Druhá největší česká kabelová společnost F.C.A. změnila majitele

28. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

28. 3. 2008

Kabelová společnost F.C.A., která vykazuje téměř 40 tisíc zákazníků a je co do počtu klientů druhou největší v České republice po UPC, změnila majitele. Od německého podnikatele Hanse Theodora Stritzla ji odkoupila firma Culio Consulting. Převod stoprocentního podílu F.C.A. tento týden schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Pražskou firmu Culio Consulting zapsal obchodní rejstřík teprve 3. ledna letošního roku, a jediným předmětem jejího podnikání je pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor. Jediným členem jejího představenstva je Barbora Brühlová, která je zároveň také jednatelkou společnosti Mina Media, čerstvého držitele satelitní licence pro českou verzi hudebního kanálu MTV Adria.

Jediným majitelem společnosti Culio Consulting je firma Corporate Consulting, která sídlí na stejné adrese a obchodní rejstřík u ní uvádí jako majitele anonymní držitele kmenových akcií. Podle informací serveru DigiZone.cz za touto firmou stojí investiční fond Argus, který v současné době skupuje menší kabelové operátory v České republice s cílem sloučit je do jediné firmy a dosáhnout hranice 100 tisíc zákazníků.

cif-tip-téma-foto

V tuto chvíli se nejvíc snaží v západních Čechách, zajímají se o kabelové televize v Kadani nebo Klášterci nad Ohří, řekl serveru DigiZone.cz zdroj, který si nepřál být jmenován. Kabelová společnost F.C.A. nyní nabízí své služby v Benešově, Berouně, Bohumíně, Holýšově, Hrádku u Rokycan, Jihlavě, Mělníku, Mnichově Hradišti, Moravské Třebové, Olomouci, Prostějově, Přešticích, Rakovníku, Roudnici nad Labem, Rumburku, Šluknově, Štětí, Úštěku, Vlašimi a Voticích.

Na rozdíl od UPC nebo další poměrně velké jihomoravské kabelové společnosti Self servis zatím F.C.A. neposkytuje digitální kabelovou televizi, ale pouze „starou“ analogovou. Kromě toho nabízí také vysokorychlostní připojení k internetu. F.C.A. nedávno radikálně změnila svůj web.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.