Hlavní navigace

Kabelová televize UPC pracuje na vylepšení TV archivu v platformě Horizon

15. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„O časové prodlevě mezi odvysíláním a zařazením jednotlivých pořadů do TV archivu víme. Na optimatilizaci procesu pracujeme s dodavatelem technického řešení,“ uvedl David Frodl z UPC.

Největší provozovatel kabelové televize u nás, společnost UPC Česká republika, hledá řešení, díky němuž by mohla klientům nabídnout přístup k odvysílaným pořadům veřejnoprávní televize a TV Nova v kratším časovém termínu, než je tomu nyní. Řeč je pochopitelně o službě TV archiv, která je součástí platformy Horizon, na níž jsou zákazníci operátora v těchto týdnech a měsících převáděni. Nabídka titulů pro TV archiv je připravena po dohodě s Novou a Českou televizí, kde stále ještě ladíme jednotlivé parametry dohody, řekl DigiZone.cz mluvčí společnosti David Frodl.

MMF tip early

K TÉMATU: Zákazníci českého UPC se konečně dočkali, odstartovala platforma Horizon

Na rozdíl například od hybridního vysílání České televize je archiv pořadů relativně chudý, a navíc se zde jednotlivé formáty objevují s poměrně velkým – několikadenním – zpožděním. Operátor si je této skutečnosti vědom. O časové prodlevě mezi odvysíláním a zařazením jednotlivých pořadů do TV archivu víme. Veškerou tvorbu určenou pro TV archiv zpracováváme až po odvysílání a proces zpracování je poměrně náročný. Na optimalizaci procesu pracujeme s dodavatelem technického řešení tak, aby tituly byly dostupné v Horizon TV archivu nejpozději do 24 hodin po odvysílání. S programovými stanicemi dále jednáme a připravujeme postupné rozšíření nabídky pořadů, konstatoval Frodl.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).