Hlavní navigace

Kabelová televize UPC řeší v Praze kuriózní problém, její síť ruší digitální rozhlas

Lukáš Polák

„Problém s rušením naší analogové nabídky signálem digitálního rádia DAB jsme zaznamenali před několika dny,“ potvrdil DigiZone.cz mluvčí operátora David Frodl.

Doba čtení: 1 minuta

Největší kabelový operátor na našem trhu, společnost UPC Česká republika, bude muset vyřešit v následujících týdnech poměrně kuriózní problém. Analogové vysílání programu ČT 2 začal rušit na pražském Žižkově signál digitálního rozhlasu. Důvod je jednoduchý, jak DAB signál Českého rozhlasu, tak i Dvojka České televize jsou šířeny na stejném kanálu. Dříve tento problém zákazníci operátora na Žižkově nepociťovali. Digitální rozhlas z Mahlerových sadů odstartoval až 6. srpna. Server DigiZone.cz na kuriozitu upozornil čtenář Pavel Bárta.

ČTĚTE TAKÉ: UPC překlopilo v Sušici analogový kabel na digitál, nabídne tu až 150 programů

Problém s rušením naší analogové nabídky signálem digitálního rádia DAB jsme zaznamenali před několika dny. Vzhledem k tomuto rušení budeme nuceni daný kanál, zde se konkrétně jedná o ČT 2, přesunout na jinou pozici, abychom dalšímu rušení signálu zabránili, uvedl pro server DigiZone.cz tiskový mluvčí operátora David Frodl, který dále doplnil, že klienti mohou využít přechodu z analogové na digitální nabídku, kde je možnost rušení signálu naprosto minimální a obrazová kvalita a šíře nabízených služeb mnohem větší.

Našli jste v článku chybu?