Hlavní navigace

„Kabelovce po internetu“ hrozí, že ji slovenští kabeloví operátoři zablokují

22. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Firmy sdržuené v Asociaci provozovatelů kabelové televize odmítají šířit po svých internetových sítích služby konkurenčního operátora Antik Telecom

Nečekaně tvrdé prohlášení na adresu košické společnosti Antik Telecom, která je průkopníkem poskytování kabelové a IPTV televize a videoslužeb na internetu zveřejnili členové slovenské Asociace provozovatelů kabelové televize (APKT). Nelíbí se jim, že Antik nabízí kabelovou televizi přes vysokorychlostní připojení k internetu, aniž by zákazník musel být nutně v dosahu sítí tohoto operátora. Antik tak svými službami konkuruje přímo v sítích firem, které o to nestojí a může jim odebrat klienty.

K TÉMATU: Slovenský Antik jde proti servisnímu poplatku na satelitu. Nabízí „bezplatnou“ kabelovku

„APKT je znepokojena arogantním a neférovým jednáním operátora Antik Telecom, s.r.o., který ve snaze poskytovat svoje televizní služby zneužívá síťovou infrastrukturu ostatních provozovatelů internetových a televizních služeb,“ konstatuje asociace v oficiálním prohlášení. „Pokud ze strany Antik Telecomu, s.r.o., nedojde ke zjednání nápravy, členové APKT jsou připraveni využít nejen právní, ale i technické možnosti s cílem ochránit svoje infrastruktury před dalším zneužíváním,“ dodala.

ČTĚTE TAKÉ: Deset slovenských televizí lze zdarma sledovat na iPhonu a mobilech s Androidem

ebf - tip do článku - debata

Členové APKT jsou tedy připraveni blokovat přístup k televizním službám Antiku poskytovaným přes vysokorychlostní internet. „Jmenovaný operátor poskytuje služby televizní retransmise po sítích subjektů se stejným předmětem podnikání pro jejich zákazníky. Takový postup je neakceptovatelný bez dohody s provozovatelem sítí – každý vlastník a provozovatel elektronické sítě má právo rozhodnout, komu povolí podnikat na jeho infrastruktuře, navíc v jakém oboru podnikání,“ uvádí kabelové společnosti sdružené v APKT.

„Společnost Antik Telecom, s.r.o. tak zjevně nerespektuje základní práva provozovatelů retransmise, kteří nebudou nadále toelrovat takové nekorektní jednání a jsou připraveni chránit svůj majetek a služby, které poskytují svým zákazníkům,“ doplnila asociace.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).