Hlavní navigace

Kachna podlehla hackerovi...

25. 10. 1998
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

...alespoň velký nápis na tomto populárním serveru to potvrzuje. Černá barva (Kachní stálá) sice na CZerta sedí, ale zbytek moc ne. Vážně jde o hacknutí?

Nejprve si dovolím předvést, jak taková hacknutá Kachna vypadá:


Jak vidíte, stránka namísto obvyklého článku obsahuje nápis „Konečně jsem vám to tady hacknul! Trvalo to, ale je to tady!“ Obdobně se tváří všechny článkové sekce Kachny, zbytek včetně archívu funguje jako by se nechumelilo. Zapomněl jsem dodat, že pod tímto výtvorem je podepsán samotný CZert, populární to postava CZeského Internetu.

Nu, může jít o hacknutí? Samozřejmě může, protože možné je všechno; ovšem pravděpodobnost se komíhá někde kolem 5 %. Mnohem jistější je varianta, podle které jde o další podařenou kachnu podařeného Kačera, jehož pravou identitu jsme před nedávnem odhalili. Dovolím si v této souvislosti odcitovat z dopisu jednoho našeho čtenáře, který jsem nedávno dostal v souvislosti s událostmi na POST.CZ:

„… Ale nazývat toto útokem "hackera“ mi přijde pouze jako snaha z této věci vytřískat publicitu, neboť v poslední době je český zpravodajský Internet lačný po keywords „hack, hacker, hacking“ – viz čtenost zpráv na Světě Namodro."

Nu ano, Kačer není žádné ořezávátko, což jsem psal už několikrát, takže dobře ví, jak na to. Současné hacknutí je tak s vysokou pravděpodobností jen nafilmované, s cílem získání publicity a zvýšení návštěvnosti. Svůj účel to také jistě splní. Kačer ostatně není první, koho to napadlo – už kdysi dávno se v podobném duchu spekulovalo o jednom z prvních zásahů CZerta, namířeném údajně proti MAmediím.

Raději než hacknutou Kachnu mám osobně pečenou kachnu se zelím, ale proti gustu žádný dišputát. Běžte se tam podívat sami, ať se můžete sami rozhodnout, co ráčíte raději.

Marek Antoš

cif-tip-firmy


Starší, související články:

*Víme kdo je Kačer. Díl II.
*Víme kdo je Kačer. A my vám to povíme.
*Převážně nevážně o Kachně

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.